fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Tuulike Kivestu-Rotella

Biograafia

Tuulike Kivestu-Rotella on illustraator ja graafiline disainer, kes elab enamasti Tallinnas, kuid osa aastast veedab ka oma teises kodus Pisas, Itaalias. Ta illustreerib lasteraamatuid ning teeb kaastööd ajakirjadele Täheke ja Hea Laps. Ta on Eesti Kujundusgraafikute Liidu liige.

Tuulike Kivestu-Rotella on õppinud muusikat, rahvuslikku tekstiili, fotograafiat ja illustratsiooni. Suure osa elust on ta tegustenud muusikavaldkonnas, mängides saksofoni ja kitarri, juhatades Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia muusikaosakonda ning õpetades tudengeid. Täna töötab Tuulike lisaks illustraatoritööle ajakirjanikuna Õpetajate Lehes.

Ilustratsiooni õppis Tuulike Kivestu-Rotella Tartu Kunstikoolis ning Eesti Kunstiakadeemia avatud ülikoolis raamatuillustratsiooni ja kujundusgraafika kursustel. Illustraatorina on tal isikupärane käekiri, mis rõõmustab toreda karakteriloome ja vaimukate leidudega.

Olen olnud terve elu suur raamatukoi. Lapsena jätsin teinekord lausa salaja kooli minemata, et terve päev voodis iiriskomme süües raamatuid lugeda. Armastan kirjutades ja joonistades lugusid välja mõelda. Illustraatorina saan luua just selliseid maailmu ja tegelasi, nagu mulle meeldib. Piiriks ainult fantaasia.

Profiilifoto: Aksel Ain Agan

Margus Haav. „Hundiema ühepajatoidu saladus“, Koolibri, 2023, digijoonistusMargus Haav. „Hundiema ühepajatoidu saladus“, Koolibri, 2023, digijoonistusMargus Haav. „Hundiema ühepajatoidu saladus“, Koolibri, 2023, digijoonistusKristiina Kass. „Kuninganna Karoliina prillid“, Päike ja Pilv, 2023, digijoonistusKristiina Kass. „Kuninganna Karoliina prillid“, Päike ja Pilv, 2023, digijoonistus„Laps ei karda luulet“, Eesti Lastekirjanduse Keskus, 2023, digijoonistusEno Raud. „Kilul oli vilu“, Tänapäev, 2023, digijoonistusInga Lunge „Nora läheb kooli“, Tammerraamat, 2024, digijoonistusJohanna Iisebel Järvelill. „Mardikas Mart“, Koolibri, 2024, digijoonistusJohanna Iisebel Järvelill. „Mardikas Mart“, Koolibri, 2024, digijoonistusAndrus Kivirähk, Piret Raud, Kristiina Kass, Kadri Hindrikus jt. „CАМ УМЕЮ Я КАТАТЬСЯ“, Aleksandra Kirjastus, 2022, digijoonistusIllustratsioon ajakirjale Täheke, 2023, digijoonistus
2023
„5 kauneimat Eesti lasteraamatut“, žürii eripreemia uuele tulijale (Margus Haav. „Hundiema ühepajatoidu saladus“)
Hea lasteraamat (Margus Haav. „Hundiema ühepajatoidu saladus“)
2023
VII Tallinna illustratsioonitriennaal (TIT 2023), Eesti Arhitektuurimuuseum
Eesti illustraatorite näitus „Värsked raamatupildid“, Eesti Lastekirjanduse Keskus, Kohila raamatukogu, Kärdla Kultuurikeskus, Tapa Vallaraamatukogu
Eesti illustraatorite näitus "Piltidega imet tabamas", Pärnu Ülejõe Põhikool
Isikunäitus "Siis, kui teinekord...", Järvamaa raamatukogudes

2022
Eesti illustraatorite näitus "Jälle käes on jõuluaeg", Eesti Lastekirjanduse Keskus
"Christmas Tale", Komi Kultuurikeskus „Ugor“, Komimaa
Isikunäitus "Siis, kui teinekord...", Järvamaa raamatukogudes

2021
Terza Biennale dei Licei Artistici, Rooma, Itaalia
Eesti illustraatorite näitus "Libarebane. Rebase võlu", Eesti Lastekirjanduse Keskus

2020
Eesti illustraatorite kesksuvine kevadnäitus, Eesti Lastekirjanduse Keskus

2017
Isikunäitus "Siis, kui Viljandis on üks lõputa suvi, lamuur ja taevamanna", kohvik Fellin, Viljandi

2016
Isikunäitus "Ei ole midagi, mida ei saaks väljendada jänestes", veiniklubi Mulks, Viljandi