fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Els Heinsalu

Biograafia

Els Heinsalu sündis 13. aprillil 1980 Rakveres. Rakvere Gümnaasiumi lõpetamise järel siirdus ta Tartu Ülikooli füüsikat õppima, kus kaitses 2008. aastal doktorikraadi teoreetilises füüsikas. On täiendanud end Marburgi ja Augsburgi ülikoolides Saksamaal ning Camerino ja Perugia ülikoolides Itaalias. Lisaks Eesti teadusasutustele on töötanud teadurina Mallorcal ja Kopenhaagenis. Tema teadustööd on tunnustatud mitmete preemiate ja stipendiumidega. Tema itaallasest abikaasa on samuti teadlane ning nende peres on neli uudishimulikku ja rõõmsameelset last.

Lastekirjandusse tuli Heinsalu 2019. aastal, kui avaldati tema Põlvepikuraamatu konkursil teise koha saavutanud pildiraamat „Ahhaa!“. See tutvustab mudilastele teadlase elukutset ja selle valdkonna märgilisemaid esindajaid. Teose edust innustununa tõi autor peagi noorte lugejateni aimeraamatute sarja vahvast neljalapselisest perest, kelle igapäevaste tegevuste kaudu selgitatakse inimkeha toimeprotsesse (seedesüsteemi, hormonaalset talitust, meeleelundite tööd jne). Heinsalu lasteraamatutes on põnev eluline lugu orgaaniliselt ühendatud teadmiste andmisega. Autori tugevuseks on oskus selgitada keerukaid teemasid väikestele lugejatele arusaadavas keeles ja mõistetaval viisil.

Minust sai teadlane juhtumisi, tegelikult tahtsin ma alati kirjanikuks saada. See, et ma lõpuks, kui ma sellest enam isegi unistada ei osanud, ikkagi kirjutama hakkasin, juhtus ka kuidagi iseenesest ning päris palju pean ma selle eest oma lapsi tänama.

Profiilifoto: erakogu
16.05.2022

2017
Põlvepikuraamatu konkurss, 2. koht ("Ahhaa!")