fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Triinu Laan

Biograafia

Triinu Laan (1975) on lastekirjanik ja kultuurikorraldaja. Ta lõpetas juura eriala Tallinna Majanduskoolis ja kultuurikorralduse magistriõppe Tartu Ülikoolis. Laan tegeleb võrokeelsete raamatute tõlkimise ja toimetamisega ning võro keelt ning kultuuri tutvustavate ja populariseerivate ürituste korraldamisega. Lastekirjanikuna on Laan avaldanud neli raamatut raamatut, milles kohtuvad võro ja eesti kirjakeel. Tema debüütteos "Suur must koer. Suur must pini" (anti välja autori varasema nime Triinu Ojari alt) pälvis kohe rahvusvahelise tunnustuse ja see arvati White Ravensi kataloogi valiku hulka.

Profiilifoto: Argo Ainjärv

 

2023
Läti laste, noorte ja lapsevanemate žürii (Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija), 2. koht (vanusele 9+), („Luukere Juhani juhtumised”)

2022
Nukitsa konkurss, 3. koht ("Luukere Juhani juhtumised")

2021
Tartu lastekirjanduse auhind (Lapsepõlve auhind) ("Luukere Juhani juhtumised")
The White Raven ("Luukere Juhani juhtumised")

2020

Hea Lasteraamat ("Luukere Juhani juhtumised")
Eesti Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastaauhinna nominent lastekirjanduse kategoorias ("Luukere Juhani juhtumised")

2016

Aasta Rosina auhind ("Vana katkine kass. Vana katskinõ kass")
Eesti Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastaauhinna nominent lastekirjanduse kategoorias ("Vana katkine kass. Vana katskinõ kass")

2008

The White Ravens kataloog ("Suur must koer. Suur must pini")

2007

Eesti Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastaauhinna nominent lastekirjanduse kategoorias ("Suur must koer. Suur must pini")

2006

Põlvepikuraamatu konkurss, eripreemia parima loomaloo eest ("Suur must koer. Suur must pini")