fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Lastekirjanduse keskus ja Võru Instituut tähistavad ühiselt emakeelepäeva

upa-upa ubinakeneEsmaspäeval, 14. märtsil 2016 kell 12 jagavad lastekirjanduse keskuses lastele emakeele rikkust läbi muusika Mari Kalkun, Tuulikki Bartosik ja Ramo Teder, kes esitavad lastelaule CD-plaadilt „Upa-upa ubinakõnõ“. Ühtlasi esitletakse vastvalminud lauluvihikut plaadi nootide ja sisuseletustega.

„Upa-upa ubinakõnõ“ on laulja ja laulukirjutaja Mari Kalkuni, akordionisti Tuulikki Bartosiki, multiinstrumentalist Pastaca (Ramo Tederi) ning “Kõnõtraadi” autori Jan Rahmani koostöös sündinud võrukeelne uuslooming, mis on mõeldud lastele ja avatud meelega täiskasvanutele. Leidlikud rahvalauludega läbipõimunud seaded, naljakad lugulood ja müstilised kõlamaailmad näitavad teed võrokeste „salakeele“ juurde.

Laulude vahele saab kuulata võru keele kõla, kui Võru Instituudi juht Rainer Kuuba loeb ette Eve Hele Sitsi raamatut „Ubinit uutman“ („Õunte ootel“). Eesti keeles loeb katkendeid ette raamatu autor ise. „Õunte ootel“ on Eve Hele Sitsi esimene raamat, milles on südamlikud jutukesed maale elama asunud Mere-perest, kus 10-aastane Mooni ja tema väikevend Maru õpivad loodust nägema hoopis teisiti kui seni linnas.