fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Lastekirjanduse keskuses on avatud Arta Ozola-Jaunarāja isikunäitus

Kuni 2. märtsini saab Eesti Lastekirjanduse Keskuse saalis ja trepigaleriis vaadata läti kunstniku Arta Ozola-Jaunarāja raamatuillustratsioonide ja postmargipiltide näitust „Pildilugu“.

„Kuna tegemist on niivõrd laia ampluaaga kunstnikuga, siis võiks näitus pakkuda laiemat huvi ja olla isuäratav mitte ainult illustratsioonikunsti huvilistele, vaid ka kujundajatele ja margikogujatele. Kahjuks ei võimalda galerii piiratud pind eksponeerida tervet Lätis üleval olnud kunstniku juubelinäitust, aga mingi ettekujutuse tema loomingust see siiski annab,“ ütles näituse kuraator Viive Noor. „Kunstniku raamatuillustratsioonid on pilkupüüdvad ja detailirikkad, markidel kujutatu on aga oma täpsuses ja korrektsuses kunstiväärtusega entsüklopeediline materjal. Lisaks saame aimu, kui mitmekülgne on kunstniku huvi ja tegevusväli, milline väsimatu katsetaja ta on oma loomingus,“ lisas Noor.

Arta Ozola-Jaunarāja (1963) maalib ja joonistab, kujundab raamatuid, postmarke ja münte ning teeb raamatuillustratsioone nii lastele kui täiskasvanutele. Ta on lõpetanud Riia Rakenduskunsti Kõrgkooli rõivaste modelleerimise erialal (1982), Läti Kunstiakadeemia graafika erialal (1988) ja omandanud humanitaarteaduste magistrikraadi (2003).

Lapsepõlves oli tal unistus luua postmarke. Kolmekümne aasta jooksul on ta loonud umbes 100 Läti kultuuri ja looduse teemalist postmarki, mis on informatiivsed ja detailirohked. Artal on oskus arendada välja detaile ning võime luua erksaid sõnumeid – miniatuurseid lugusid Lätimaast ja tema rahva väärtustest ning ideaalidest.

Alates 1986. aastast on Arta osalenud rohkem kui 100 rahvusvahelisel ja kohalikul graafika-, raamatuillustratsiooni- ja disaininäitusel. Ta on Läti Kunstnike Liidu liige alates 1993. aastast.

Ta on leidnud rahvusvahelist tunnustust raamatuillustraatorina ja võitnud erinevaid rahvusvahelisi ja kohalikke auhindu.

Arta Ozola-Jaunarāja kauneid illustratsioone ja postmargipilte saab näha tema isikunäitusel „Pildilugu“ Eesti Lastekirjanduse Keskuse saalis ja trepigaleriis kuni 2. märtsini 2024.

Arta Ozola-Jaunarāja illustratsioon