fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Lastekirjanikud külastavad Ida-Virumaa raamatukogusid

Teisipäeval, 10. novembril sõidavad kolm Eesti lastekirjanikku „Tuleme külla!” tuuri raames Ida-Virumaa raamatukogudesse lastega kohtuma.

Luuletavad kirjanikud Contra, Jaanus Vaiksoo ja Sulev Oll kohtuvad noorte lugejatega esmalt Narva ja seejärel Jõhvi Keskraamatukogu lasteosakonnas. Lastekirjanike tuuri ideeks on tutvustada lastele uuemat Eesti lastekirjandust ning võimaldada kohtumisi raamatute autoritega.

Reet Kaldur Jõhvi Keskraamatukogust peab lastekirjanike tuuri juures olulisimaks kohtumise mõju lastele: „Kui raamatukoguhoidja lugu mõnest toredast raamatust paneb laste silmad särama, siis kohtumine raamatu loojaga avab noorele lugejale laiema raamatumaailma, tekitab lastes lugemise ja raamatute vastu suurema huvi ning inspireerib lapsi ka ise kirjutama.”

Kirjanik Sulev Olli jaoks on sõit Ida-Virumaale ka isiklikult oluline: „Olen seal pärit ning ütlen igal võimalusel, et olen virulane. Samas ei tea ma, millised on noored virulased, kuidas ja millest nad mõtlevad, mis nende silmad särama paneb. Seepärast ootan väga kohtumisi, kus me saame üksteist kuulata. On ju luule sild kirjutajalt lugejani. Hea on sellel sillal käia, kui kirjutaja on parasjagu ka ettelugeja ning kuulaja istub siinsamas.”

Lastekirjanike tuur „Tuleme külla!” on Eesti Lastekirjanduse Keskuse iga-aastane traditsioon, mis sai alguse 2013. aastal. 2014. aastast külastavad lastekirjanikud lugejaid kahel korral aastas, kevadel ja sügisel. Seni on käidud näiteks Saaremaal, Lääne-Virumaal ning Viljandi-, Valga- ja Võrumaal.

Lastekirjanike tuuri toetab Eesti Kultuurkapital.

Lisainfo:

Triin Soone
Direktor
Eesti Lastekirjanduse Keskus
617 7230
triin.soone@elk.ee