fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Lasteombudsman ja Eesti Lastekirjanduse Keskus kutsuvad lapsi kirjutama!

logo_k2pp3_värvLapsed moodustavad Eesti elanikkonnast olulise osa – pea iga viies inimene Eestis on laps. On oluline, et lapsed saaksid oma arvamust avaldada. Õiguskantsler lasteombudsmanina soovib laste häält ühiskonnas tugevdada ja kutsub koos Eesti Lastekirjanduse Keskusega kõiki kooliõpilasi kirjutama ja kaasa rääkima laste elu, lapsi ümbritseva keskkonna ja suhete teemadel ning arutlema selle üle, kuidas laste elu Eestis paremaks muuta.

Valida saab nelja teema vahel:

  • Head lapsed – need kasvavad vitsata.
  • Kes kontrollib minu käitumist – kas mina ise või keegi teine?
  • Minu mured ja hirmud.
  • 100-aastane Eesti, kus mul on hea.

Kirjatöö vormi võib iga kirjutaja ise valida. Oodatud on nii esseed, kirjandid, luuletused kui ka muud kirjatükid. Kirjatöö võib olla pikem või lühem, kuid peaks mahtuma kuni kolmele A4 leheküljele.

Kirjutisi loeb lasteombudsmani ja Eesti Lastekirjanduse Keskuse meeskond. Väärtustame lapse mõtteid ja tähelepanekuid, julgust unistada, oskust märgata ja kaasa mõelda ning arutleda. Äramärkimist leidnud tööde autorid saavad kutse lastekaitsepäeval Eesti Lastekirjanduse Keskuses toimuvale tänuüritusele.

Ootame kirjutisi aadressil lasteombudsman@oiguskantsler.ee või posti teel aadressil Kohtu 8, 15193 Tallinn, märgusõnaga „Lapse hääl” hiljemalt 26. aprilliks. Kirjutisele tuleks märkida autori nimi, vanus, kool ja klass ning lapsevanema või õpetaja kontaktandmed.

NB! Saadetud kirjutisi võidakse edaspidi kasutada ja avaldada lasteombudsmani materjalides. Juhul, kui soovime kasutada autori nime, kooskõlastame selle autoriga. Huvitavamad tööd avaldame lasteombudsmani kodulehel.

Täiendav informatsioon:
Andra Reinomägi
Õiguskantsleri Kantselei laste õiguste osakond
e-post andra.reinomagi@oiguskantsler.ee

Mari-Liis Sesmin
Õiguskantsleri avalike suhete nõunik
e-post mari-liis.sesmin@oiguskantsler.ee
Tel 693 8423