fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Lasteraamatute autorid kohtusid Raplamaa lastega

26. septembril toimus Eesti Lastekirjanduse Keskuse eestvedamisel lasteraamatute autorite tuur „Tuleme külla!“ Raplamaale, kus lastekirjanikud Tiina Laanem ja Kairi Look ning illustraator Reda Tomingas tutvustasid kohalikele lastele oma värskemat loomingut.  

Kohtumised lastega toimusid koostöös Raplamaa Keskraamatukoguga, külastati Juuru ja Valtu raamatukogusid. Kirjanikud Tiina Laanem ja Kairi Look tutvustasid kohale tulnud algklassilastele ja õpetajatele oma uuemaid raamatuid ja illustraator Reda Tomingas rääkis kõrvale, kuidas sünnivad raamatute pildid.

Lastekirjanike tuur Tuleme külla! on 2013. aastal alguse saanud Eesti Lastekirjanduse Keskuse hea traditsioon. Tuuriga tuuakse lapsi raamatutele lähemale, tutvustades neile Eesti lastekirjandust ja raamatute autoreid. Vahetud kohtumised autoritega innustavad lapsi lugema ja raamatute vastu suuremat huvi tundma. Kirjanike tuur elavdab maakondade kirjanduselu ja tugevdab koostööd Eesti Lastekirjanduse Keskuse, kohalike raamatukogude ja koolide vahel. Lastekirjanike tuur on oodatud sündmus ja lasteraamatute autoreid oodatakse Eesti raamatukogudesse tuuritama igal aastal kevadel ja sügisel.