fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Läti lapsed loevad Eesti autorite raamatuid

Läti Rahvusraamatukogu Lastekirjanduse Keskuse korraldatav lugemisprogramm „Laste-, noorte- ja lapsevanemate žürii“ tunnustas kahe Eesti autori raamatuid.

„Laste-, noorte- ja lapsevanemate žürii“ (Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija) asutati aastal 2001. See on ühelt poolt kirjandusauhind, mida jagavad lapsed, ja teiselt poolt laiaulatuslik lugemisprojekt.

Projekti jooksul loevad osalejad viie vanuserühma tarbeks välja valitud raamatuid ning annavad neile seejärel hinnangu. Igas vanuserühmas võistleb 6 raamatut, mille on välja valinud täiskasvanud spetsialistid. Nimekirja jõuavad nii algupärased läti lasteraamatud kui ka tõlkekirjandus. Sel aastal valiti programmi raamatute hulka ka kaks teost Eesti autoritelt: Indrek Koffi „Koju“ Marja-Liisa Platsi piltidega ja Juhani Pütseppa „On kuu kui kuldne laev“ Gundega Muzikante piltidega.

Programmis osaleb umbes 20 000 last, noort ja täiskasvanut üle kogu Läti ja ka välismaalt. Osalejad jagunevad viide vanuserühma: lastežürii 5+; lastežürii 9+; noortežürii 11+; noortežürii 15+; lapsevanemad.