fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Loovkirjutamise töötuba Berit Kaschaniga

Reedel, 27. oktoobril kell 10–13 toimub Eesti Lastekirjanduse Keskuses järjekordne loovkirjutamise töötuba. Seekord oleme osalistele tarkust jagama kutsunud luuletaja ja biblioterapeudi Berit Kaschani.

Mis on biblioteraapia ja kuidas seda igapäevaelus – muu hulgas ka koolitunnis rakendada? Kuidas ilukirjanduse lugemine ja loovkirjutamine inimeste sisemaailma korrastavad? Kuidas „õpetada“ kirjandusklassikat, eriti luulet? Selles loeng-töötoas puudutame teemasid, mis on olulised kirjandusõpetajale ja kooliõpilasele, aga ka kõigile teistele, kes kirjandust ja kirjutamist kalliks peavad. Arutleme ja teeme harjutusi, mida saab hiljem uuesti kasutada ja teistele edasi anda. 

Berit Kaschan on luuletaja ja biblioterapeut, kes on juhendanud teraapilise suunitlusega loovkirjutamise gruppe 2018. aastast alates. Berit on töötanud nii noorte kui täiskasvanutega. Muuhulgas on ta olnud ka A.H. Tammsaare muuseumi haridustöö kuraator ning igapäevaselt lapsi ja noori kirjandusklassika ligi meelitanud. Berit usub kindlalt, et loovuse kasutamine on kõigile jõukohane viis oma elu paremaks ja tähenduslikumaks muuta. Samavõrd on ta aga veendunud kirjandusklassika ajatuses ja võimes kõnetada eri põlvkondi. Tuleb lihtsalt leida loovaid vaatenurki.

Lisaks on Berit kolme luulekogu autor, millest viimane „Täna piisab vähesest“ (2022) pälvis Eesti Kultuurkapitali kirjanduspreemia nominatsiooni. Vaata lisa Beriti tegemiste kohta Biblionaudi lehelt. 

Töötoas osalemine maksab 20 eurot, millele saab registreeruda SIIN.

Olete oodatud!