fbpx
Hüppa põhisisu juurde

„LUGEMISISU“ kutsub raamatukogusid liituma

Eesti Lastekirjanduse Keskuse lugemisprogramm „LUGEMISISU“ kutsub raamatukogusid 2022/2023 hooajaks liituma. Juba viiendat hooaega käivituv lugemisprogramm innustab 5–10-aastaseid lapsi lugema, pakkudes mängulist lisategevust ja raamatukogude teematunde. Lugemisprogramm kestab raamatukogudes 3. oktoobrist 2022 kuni 31. maini 2023.

„Lugemisisu“ võimaldab tugevdada raamatukogude koostööd klasside ja lasteaiarühmadega. 1.–4. klassi lapsed saavad raamatukogudes valida lugemiseks huvipakkuvat uudiskirjandust, mida soovitab ka lastekirjanduse keskus. Loetud raamatud paneb laps isiklikku lugemispassi kirja ja täidab kaasnevad ülesanded. Kooliaasta lõpus premeeritakse kõiki viis raamatut läbi lugenud ja lugemispassi täitnud lapsi lugemisdiplomiga. Lugemispassid on tõlgitud ka vene keelde.

Lasteaialapsed saavad lugemisprogrammis osaleda rühmana, kus õpetaja abiga tegutsetakse raamatutega ühiselt.

Raamatukogude registreerimine “Lugemisisu” programmi on avatud kuni 19. augustini 2022 SIIN.

Eelmisel hooajal osalenud raamatukogusid ei kanta automaatselt uue hooaja osalejate nimekirja. Kui soovite osalemist jätkata, registreeruge palun uuesti.

Lugemisprogrammiga liitunud raamatukogude esindajatele toimub 16. septembril stardikoolitus (virtuaalse ülekandega), kus tutvustatakse lugemisprogrammi, uuemat lastekirjandust ja programmiga kaasnevaid teematunde.

Teematundide metoodilisi materjale saavad programmis osalejad alla laadida ja lugemise edendamiseks lastega tegutsemisel kasutada. Teematundidest saab valida, kas mängida lugemismänge, uurida illustratsioone, tutvustada raamatu teekonda idee sünnist kuni raamatukogusse jõudmiseni või teha ise lasteajakirja. Kõige väiksematele selgitatakse raamatukogu olemust läbi teematunni „Nukitsamehe raamatukogu“. Sel aastal lisandub Eesti Rahvakultuuri Keskusest Maili Metssalu abil teematund muinasjutust.

Lõppenud hooajal osales lugemisprogrammis 196 raamatukogu üle Eesti, kelle hulgas oli nii väiksemaid maaraamatukogusid, maakondlikke keskraamatukogusid kui ka kooliraamatukogusid. Programmi alustati 2019. aasta alguses 26 raamatukoguga. Tänaseks on 21 raamatukogu programmis osalenud 4 aastal, lisaks neile 65 raamatukogu 3 aastal. Eelmisel hooajal kaasati lugemisprogrammiga tegutsema üle 8500 lapse, „Lugemisisu“ jõudis pea 250 lasteaiarühma ja raamatukogudes viidi läbi u 1570 üritust või „Lugemisisu“ teematundi (statistika veel täpsustub).

 „Lugemisisu“ programmis kasutatavate materjalide kujundaja on illustraator Kertu Sillaste.

Lugemisprogrammi toetab Kultuuriministeerium.

Lugemisprogrammi lisainfo ELK veebilehel ja Facebookis.

Head lugemisisu!

Lisainfo:
Anneli Kengsepp
„Lugemisisu“ programmi koordinaator
anneli.kengsepp@elk.ee