fbpx
Hüppa põhisisu juurde

„Lugemisisu“ programm innustab lapsi lugema

2. oktoobril 2023 algab 5–13-aastastele lastele suunatud programm „Lugemisisu“, millega on sel hooajal liitunud 209 raamatukogu üle kogu Eesti. Eesti Lastekirjanduse Keskuse ellu kutsutud lugemisprogrammi hooaeg kestab kuni 31. maini 2024.

„Iga hooaja alguses pakume osalejatele uusi tegevusi ja materjale. Sel hooajal on suureks muudatuseks vanusepiiri nihutamine 13-aastani. Püüame noori lugema innustada uue kujunduse, lugemispassi ja nende jaoks välja töötatud programmidega. Lisaks täiendasime olemasolevaid teematunde uute mängude ja tegevustega, millega lastele raamatute lugemine veelgi huvitavamaks teha,“ ütles „Lugemisisu“ programmi koordinaator ja Eesti Lastekirjanduse Keskuse programmijuht Katrin Tõnisson.

„Lugemisisu“ 6. hooajal stardib 209 raamatukogu üle Eesti. Läbiloetud raamatud pannakse kirja spetsiaalsesse lugemispassi ja täidetakse sealsed loomingulised ülesanded. Kooliaasta lõpus premeeritakse diplomiga kõiki osalejaid, kes on passi kandnud viis teost. Lasteaialapsed saavad „Lugemisisus“ osaleda üheskoos terve rühmana.

Samuti viiakse klassidele ja rühmadele programmi jooksul läbi loovate lisategevustega täidetud teematunde, mille metoodikat ja materjale on aidanud keskusel arendada mitmed oma valdkonna professionaalid – Kertu Sillaste, Anneli Kengsepp, Ulla Saar,  Katrin Tõnisson, Anne Kõrge, Andra Kütt, Maili Metssalu, Kätlin Vainola, Eesti Lugemisühingu pedagoogid jt. Tundides mängitakse lugemismänge, õpitakse tähelepanu pöörama raamatuillustratsioonile või tutvutakse ajakirja loomise protsessiga ja uuritakse muinasjuttude maailma. Sel aastal lisandus teematundide valikusse II kooliastmele mõeldud kaasahaarav „Detektiivitund“ ning loovülesanne „Meie toimetus“.

Programmi toetab Kultuuriministeerium.