fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Lugemisprogramm „LUGEMISISU“ kutsub raamatukogusid 2024/2025 hooajaks liituma

Sügisel 7. hooaega startiv lugemisprogramm innustab lugema 5–10-aastaseid lapsi, pakkudes raamatukoguhoidjale mängulisi lisategevusi ja teematunde. Raamatukogusid oodatakse „Lugemisisu“ programmiga liituma kuni 23. augustini 2024.

Lugemisprogrammiga liitunud raamatukogude esindajatele toimub 13. septembril stardikoolitus (virtuaalse ülekandega), kus tutvustatakse lugemisprogrammi, uuemat lastekirjandust ja programmiga kaasnevaid teematunde.

Lugemisprogramm kestab raamatukogudes 1. oktoobrist 2024 kuni 31. maini 2025.

„Lugemisisu“ võimaldab tugevdada raamatukogude koostööd klasside ja lasteaiarühmadega.

Lugemispassid: 1.-4. klassi lapsed saavad raamatukogudes valida lugemiseks huvipakkuvat uudiskirjandust, mida soovitab ka lastekirjanduse keskus. Loetud raamatud paneb laps isiklikku lugemispassi kirja ja täidab kaasnevad ülesanded. Kooliaasta lõpus premeeritakse kõiki viis raamatut läbi lugenud ja lugemispassi täitnud lapsi lugemisdiplomiga. Lugemispassid on tõlgitud ka vene keelde. Lasteaialapsed saavad lugemisprogrammis osaleda rühmana, kus õpetaja abiga tegutsetakse raamatutega ühiselt.

Teematunnid: erinevatel teemadel loodud teematundide metoodilisi materjale saavad programmis osalejad alla laadida ja lugemise edendamiseks lastega tegutsemisel kasutada. Teematundidest saab valida, kas kasutada tunni materjali terviklikult (ca 45-minutiline tund) või kasutada ja integreerida sealt erinevaid osasid oma tegevustesse – näiteks saab mängida lugemismänge, uurida illustratsioone, tutvustada raamatu teekonda idee sünnist kuni raamatukogusse jõudmiseni või teha ise lasteajakirja, seigelda muinasjuttudes jpm.

Lugemisisu programm on kestnud 6 hooaega ning viimasel hooajal osales selles 212 raamatukogu üle Eesti – nii väiksemaid maaraamatukogusid, maakondlikke keskraamatukogusid kui ka kooliraamatukogusid. Lugemisisuga nakatus üle 9600 koolilapse ja 240 lasteaiarühma. Raamatukogudes viidi läbi üle 2000 „Lugemisisu“ ürituse.

Raamatukogude registreerimine „Lugemisisu“ programmi on avatud kuni 23. augustini 2024 SIIN. Eelmisel hooajal osalenud raamatukogusid ei kanta automaatselt uue hooaja osalejate nimekirja. Kui soovite osalemist jätkata, registreeruge palun uuesti.

Lugemisprogrammi toetab Kultuuriministeerium. Lugemisprogrammi lisainfot leiab lastekirjanduse keskuse kodulehelt ja Facebookist.

Head lugemisisu!

Eesti Lastekirjanduse Keskus

Lisainfo:
Katrin Tõnisson
„Lugemisisu“ programmi koordinaator
katrin.tonisson@elk.ee