fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Luulevõistlus „Viieviisi“ ootab noori taas luuleradadele rändama

Laste ja noorte kirjandusfestival Luup, mis on välja kasvanud Tartu laste- ja noortekirjanduse festivalist, toimub tänavu 14.-21. oktoobrini. Mitmest ettevõtmisest on oodatud osa saama lapsed üle kogu Eesti, nende seas juba kuuendat korda toimuv festivali luulevõistlus „Viieviisi“.

Omaloominguvõistlusele oodatakse vabas vormis luuletust, milles tuleb kasutada vähemalt üht (aga võib ka mitut) viiest märksõnast. Tänavuse võistluse sõnadeks on „rännak“, „kodu“, „võlu“, „kutse“ ja „leek“. Võistlustöid hinnatakse kolmes vanuseklassis:  4.–6. klass, 7.–9. klass ning 10.–12. klass.

Luuletusi oodatakse märgusõnaga „Luulevõistlus“ hiljemalt 1. oktoobriks 2023 Eesti Lastekirjanduse Keskuse meiliaadressile elk@elk.ee. Kõik tööd palume saata eraldi e-kirja ja failina. Luuletuse juurde palume autori nime mitte märkida, vaid lisada  e-kirja õpilase nimi, kool, klass, juhendaja nimi ja kontaktandmed. 

Luulevõistlusele saabuvaid töid hindavad vanema kooliastme õpilased ja tudengid. 

Tulemused tehakse teatavaks laste ja noorte kirjandusfestivali Luup lõpusündmusel Tartus Aparaaditehases 21. oktoobril 2023. 

Festivali korraldavad Eesti Kirjanduse Selts, Eesti Emakeeleõpetajate Selts, Tartu Linnaraamatukogu ning Eesti Lastekirjanduse Keskus, partneriteks on Soome Instituut, Elektriteater, raamatupood Biblioteek jpt. Festivali kogu programmiga saab tutvuda septembri lõpus www.facebook.com/luupfestival.