fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Marja-Liisa Platsi illustratsioonid Bolognas

Bologna rahvusvahelise lasteraamatumessi 56. illustratsiooninäitusel näeb ka Eesti illustraatori Marja-Liisa Platsi töid.

Kokku kandideeris näitusel osalema 3873 raamatukunstnikku 92 riigist üle kogu maailma. Nende hulgast valis žürii välja 318 finalisti, kelle hulgas olid ka Eesti illustraatorid Pamela Samel ja Marja-Liisa Plats. Samuti jõudis finalistide hulka Eestis tegutsev horvaatia päritolu illustraator Lucija Mrzljak. Finalistide hulgast omakorda valiti välja 78 võitjat 29 riigist, kelle pilte on võimalik imetleda märtsis rahvusvahelisel Bologna raamatumessil toimuval illustratsiooninäitusel.

Nende 78 kunstniku hulka jõudis ka Marja-Liisa Platsi ning Bolognas näeb tema illustratsioone raamatule „Luukere Juhani juhtumised“, mille on kirja pannud Triinu Laan ja välja andnud kirjastus Päike ja Pilv. “Saatsin illustraatorite näitusele viis pilti raamatust “Luukere Juhani juhtumised”. Mul on hea meel, et potti valiti ka terake Eesti soola. Olen tänulik autoritele ja kirjastajatele, et ma saan töötada inspireerivate tekstidega,” lausus Plats.

Bologna rahvusvahelise raamatumessi illustratsiooninäitus toimus esmakordselt aastal 1967. Näitusel on võimalik tutvuda kõige värskemate maailma trendidega lasteraamatuillustratsiooni valdkonnas ning uudistada nii kogenud raamatukunstnike kui uute andekate tulijate loomingut.

Loe lisa Bologna lasteraamatumessi koduleheküljelt.

Marja-Liisa Platsi illustratisoon raamatule “Luukere Juhani juhtumised”