fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Miniraamatud Londoni raamatumessil

Koostööprojekti „Miniraamatud lastele Balti autoritelt“ tiim esineb 5. aprillil Londoni raamatumessil. Miniraamatute-teemaline paneeldiskussioon toimub Londoni Olympia teatris kell 15.15 –16.00.

Balti riikide lastekirjanikud ja illustraatorid lõid üheskoos 18 eriilmelist miniraamatut, mis on suunatud 6–10-aastastele lugejatele ja puudutavad mitmekesisuse ning inimõigustega seotud teemasid. Raamatuid on võimalik tasuta alla laadida ning neid saadab abimaterjal, mille on koostanud lastepsühholoogid, lastekirjanduse kriitikud ja lugemise populariseerijad ning need julgustavad lastega koos lugema ja keerulisemate teemade üle arutlema. Messil toimuva paneeldiskussiooni raames tutvustatakse huvilistele miniraamatuid ja neid saatvaid abimaterjale ning kõneletakse kirjanduse rollist inimõiguste-alase hariduse andmisel

Paneelis osalevad: Nicky Parker (Amnesty Internationali kirjanduse ja inimõiguste valdkonna juhataja), Ulla Saar (Eesti Lastekirjanduse Keskuse välissuhete juht ja illustraator), Anna Ring (eesti illustraator), Eglė Gelažiūtė-Petrauskienė (leedu kunstnik, Chesteri ülikool) ja Jānis Joņevs (läti kirjanik).

Loe miniraamatute projekti kohta lisaks siit.

Info paneeldiskussiooni kohta Londoni raamatumessi kodulehel