fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Moskvas avati 15. augustil Läänemeremaade illustraatorite näitus “Meremuinasjutud”

15. augustil 2012 avati Moskvas Venemaa Riiklikus Lasteraamatukogus Läänemeremaade illustraatorite näitus „Meremuinasjutud“.

Rahvusvahelise illustratsiooninäituse algatasid Eesti Lastekirjanduse Keskus ja Eesti Kujundusgraafikute Liit, innustatuna Tallinna staatusest Euroopa kultuuripealinnana. Eesti kunstnike välja käidud idee illustreerida merega seotud muistendeid ja muinasjutte leidis Läänemeremaades toetust. Nii jõudsidki 10 riigi (Eesti, Leedu, Läti, Norra, Poola, Rootsi, Saksamaa, Soome, Taani, Venemaa) 79 kunstniku tööd 2011. aasta kevadel Eesti Lastekirjanduse Keskuse seintele. Valmis ka kaunis näituse kataloog.

“Meremuinasjutte” kavatsetakse näidata kõigis Läänemeremaades. Näitus on rännanud juba Eestis ja Soomes, 2013. aastal ootavad ees Rootsi ja Poola.

Venemaal on näitust eksponeeritud Pihkvas, Peterburis, Novgorodis ja lõpuks jõudis see Moskvasse. Venemaa Riiklikus Lasteraamatukogus korraldati näitus „Морские сказки” koostöös Eesti Suursaatkonnaga Moskvas ja Moskva Kunstnike Liidu raamatugraafika sektsiooniga.

Pikemalt avamisest:  http://www.rgdb.ru/news/sn