fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Muhvi auhinna laureaadid selgunud

Täna, 19. mail 2021 toimub Facebooki otseülekande vahendusel Eesti Lastekirjanduse Keskuse lasteraamatukoguhoidjate õpipäev, mille raames kuulutatakse välja Muhvi auhinna ja tänuauhinna “Lugejate aasta” laureaadid.

Muhvi auhinnaga tunnustatakse väljaandeid ja sisuloojaid, kes käsitlevad meedias lastekirjanduse ja lugemisega seotud teemasid. Auhinna 11. laureaat on Mirjam Kaun Tallinna Keskraamatukogust, kes jäi žüriile silma noortekirjanduse järjepideva ja sisuka tutvustamisega sotsiaalmeedias. Samuti tänati raamatute ja lugemise populariseerimise eest Eesti Rahvusringhäälingu noortesaadet “Nova”. 

Auhinnaga „Lugejate aasta“ tunnustati laste kirjanduse juurde toomise ja lugema innustamise eest Vanalinna Hariduskolleegiumi klassiõpetajat Margit Rüsset.

Triin Soone: „Meil on hea meel, et kirjandusega seotud teemadel on meie infoga üleküllatud  meedias oma koht ja et on inimesi, kes oskavad seda teha nii, et sihtrühm neid märkab. Mirjam ei ole mitte ainult suur noortekirjanduse huviline ja asjatundja, vaid ta on leidnud ka võtme, isegi kuldvõtme, kuidas noori kirjandusega kõnetada. Keskuse õpetaja tunnustus läheb aga suurepärasele pedagoogile Margit Rüssele, kes peab oma südameasjaks, et kõik tema õpilased leiaksid igaüks just oma tee raamatute ja lugemise juurde.“

Eesti Lastekirjanduse Keskus annab Muhvi auhinda välja üle aasta alatest aastast 2001 ja selle saab parim lastekirjanduse ja laste lugemise alaste kirjutiste või saadete autor (toimetaja). Varasemate laureaatide hulka kuuluvad ajakirja Täheke peatoimetaja Ilona Martson, kirjanik Leelo Tungal, ERRi lastesaadete tegijad Kadri Tiisel ning Tiina Vilu jt. Tänuauhinnaga „Lugejate aasta“ tunnustatakse aktiivse õpetaja panust laste lugemise juurde toomisel.

Lisainfo:

Triin Soone
Eesti Lastekirjanduse Keskus
direktor
triin.soone@elk.ee
+372 5919 0363