fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Muuseumiöö Eesti Lastekirjanduse Keskuses 17. mail

PrintMaja on avatud kell 11-23, muuseumiöö programm algab kell 18, töötab ka raamatukogu.

Lastekirjanduse Keskus on tõeline lasteraamatute varalaegas Tallinna vanalinnas, kus leiab nii tuntud kui ka tundmatut kirjavara keldrist pööninguni. Suurimaid haruldusi hoitakse varjul hoidlates – ikka selleks, et need kaitstud oleksid ja paremini säiliksid. Hoidlatesse on võimalik pääseda kell 18, 19 ja 20 algavate ekskursioonidega. Kuna ekskursioonigruppide suurus on piiratud, siis palume eelnevalt registreerida telefonil 617 7236.

Kell 20 algab meie 2. korruse saalis suur luuletähtede maraton, kus üksteise võidu esitavad oma loomingut Sulev Oll, Jürgen Rooste, Jaanus Vaiksoo ja Ilmar Trull.

Lastekirjanduse varakambris saab oma teadmisi proovile panna ja läbi otsimismängu tundma õppida lasteraamatute tegelasi ning nende loojaid – kirjanikke ja illustraatoreid. Tublidele otsijatele üllatus!

Pööningule ootame väikesi ja suuri Nukitsa sõpru, kellele meeldib raamatuid lugeda, lugusid jutustada, filme vaadata ning meisterdada ja mängida.

Tere tulemast!

 

Näitused

Trepi- ja illustratsioonigaleriis on ühe meie nimekaima ja omanäolisima illustraatori Piret Mildebergi looming. See suurejooneline näitus tugineb meie oma folkloorile, eelkõige Maaema kujule. Kunstniku jõulisele stiilile jääb raamatuformaat tihtipeale kitsaks ning tema tõelised võimed ja anne realiseeruvad kõige paremini just näitustel, kus teda ei piira ei formaat ega etteantud teemad.

Pööningugaleriis aga eksponeeritakse meie ühe kõige andekama ja rahvusvaheliselt tuntuma nukukunstniku Resa Tiitsmaa isikunäitust „Päevasüda”.

Edgar Valteri galerii on läbi teinud põhjaliku uuenduskuuri ja nüüd saab lisaks originaalillustratsioonide imetlemisele kuulata loodushääli, vaadata Valteri tegelaskujudest multikaid ja lavastusi ning lahendada mõistatusi.