fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Muuseumiöö lastekirjanduse keskuses

Laupäeval, 21. mail 2022 avab Eesti Lastekirjanduse Keskus koos rohkem kui 150 muuseumi ja mäluasutusega oma uksed, et tähistada rahvusvahelist Muuseumiööd. Sel aastal on kannab Muuseumiöö pealkirja „Öös on unistusi“. Keskus on külastajatele avatud kell 18–23 ja töötab ka raamatukogu. Tulge meile külla!

Lastekirjanduse keskuse muinasjutulises majas Tallinna vanalinna serval on kerge unistada ja unistustesse kaduda. Suurtele ja väikestele külastajatele pakutakse toredat programmi, mis on kokku pandud just Muuseumiöö tarbeks.

Meie raamatukogust algab suur otsimismäng, kus lapsed saavad end ülesandeid lahendades proovile panna. Mäng kulgeb läbi maja ja lõppeb pööningul, kus on avatud kohvik hea ja paremaga, mängunurk lastele ja puhkenurk vanematele.

KAVA:

Kell 18–20 saab II korruse luugisaalis vaadata videoid kirjanike mõtetest ja näha, kuidas valmivad raamatukunstnike meistriteosed. Igaühel on siin võimalus unistada kirjanikuks ja kunstnikuks saamisest.

Kell 20 tuleb meile külla suur unistaja Lotte koos Roosiga. Just unistused viivad neid suurte seiklusteni. Tule ja seikleme koos!

Kell 22 viib meid unistuste maale jutuvestja Polina Tšerkassova. Tema maagiliste helide ja lugude keskel võib igaüks end unistama unustada.

PÜSIEKSPOSITSIOON:

Lisaks saavad huvilised Muuseuiöö jooksul tutvuda lastekirjanduse keskuse püsiekspositsiooniga, külastada raamatukogu ning uudistada imelisi illustratsiooninäitusi:

Varakambris keskuse teisel korrusel on väljapanek möödunud sajandi lasteraamatutest ning lapsevanematele pakuvad meenutamisrõõmu parimad pärlid 1950.–2000. aastatest.

Edgar Valteri galeriis on imetlemiseks väljas armastatud kunstniku originaalillustratsioonid. Samuti saab siin vaadata Valteri tegelaskujudega multikaid ja videoid lavastustest ning uurida pokukoda, milles kõlavad loodushääled.

Trepi- ja illustratsioonigaleriid kaunistab iisraeli illustraatori Natalie Pudalovi imeline näitus  „Unistades valjusti“.

Muinasjutupööningul näeb EKA Avatud Akadeemia raamatuillustratsiooni põhikursuse lõputööde näitust „Leporellod“, kus on väljas põnevad voldikraamatud 8 autorilt. 

Tere tulemast!

Muuseumiöö on üks kord aastas, laupäevasel maiõhtul toimuv rahvusvaheline kultuurisündmus, mille raames avavad oma uksed kümned muuseumid ja mäluasutused üle Eesti. Programmis osalevad muuseumid, mäluasutused ja külastuspaigad on avatud kell 18–23 ning sissepääs igasse muuseumisse maksab 1 euro. Lisainfo leiad Muuseumiöö veebilehelt.