fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Muuseumiöö „Öös on liikumist“ lastekirjanduse keskuses

Muuseumiööl, 20. mail on tavapärasest kauem, kella 18-23 avatud ka Eesti Lastekirjanduse Keskus, et pakkuda lastekirjanduse sõpradele põnevat programmi. Avatud on ka raamatukogu ning vaadata saab keskuses olevaid näituseid.

Seiklushimulisi ootab ees otsimismäng, kus lapsed saavad riime nuputades aardele samm-sammult lähemale liikuda. Pööningul on avatud kohvik ja mängunurk lastele ning puhkenurk vanematele.

Kell 18-22 pakuvad personaalseid konsultatsioone meie Raamatutohtrid. Leiate nad Varakambrist. Raamatutohtrid jagavad kõikidele huvilistele lugemissoovitusi. Nõuandeid jagub nii esimesi lugemissamme tegevate mudilaste vanematele, tõsistele fantaasiakirjanduse fanattidele kui vanavanematele, kes lapsi raamatupisikuga nakatada soovivad – kõik mured saavad muheda lahenduse!

Kell 18-20 saab II korruse luugisaalis meisterdada ja rõdusaalis end proovile panna Läänemere teemalisel näitusel kalade tundmisel ja tähemängudes.

Kell 20 tuleb külla Pipi Pikksukk. Pipi õpetab, kuidas pannkooke valmistada ja paneb kõik lapsed liikuma, hüppama ja plaksutama.

Kell 22 viib meid unistuste maale jutuvestja ja muusik Maili Metssalu. Tema lummavad lood kevadest, kommetest on põimitud regilauludega. Öös on liikumist- Maili lood panevad liikuma hinged ja hea energia.

Lisaks Muuseumiöö programmile saavad huvilised imetleda Edgar Valteri galeriis armastatud kunstniku originaalillustratsioone, vaadata Valteri tegelaskujudega multikaid ja lavastusi, uurida pokukoda ja kuulata loodushääli.

Illustratsioonigaleriis saab viimast päeva vaadata näitust „Kas Läänemeri jääb meiega?“. Näitusel on esindatud Joanna Czaplewska (Poola), Rasa Joni (Leedu), Lucija Mrzljaki (Eesti), Gundega Muzikante (Läti) ja Justyna Nyka (Norra) illustratsioonid ja Grażyna Rigalli nukud, mis loodud inspireerituna poola lastekirjaniku Anna Czerwińska-Rydeli raamatust „Baltek“. Raamat kõneleb Baltekist, noorest ja targast tursast, kes koos teiste mereasukatega muretseb plastiga risustatud Läänemere tuleviku pärast. Iga kunstnik on püüdnud Balteki lugu interpreteerida omal viisil.

Olete oodatud!

Lisainfo:
Katrin Tõnisson
Programmijuht
Eesti Lastekirjanduse Keskus
617 7233

***

Muuseumiöö on üks kord aastas, laupäevasel maiõhtul toimuv kultuurisündmus, mille raames avavad oma uksed kümned muuseumid ja mäluasutused üle Eesti. Muuseumiöö kannab seekord pealkirja „Öös on liikumist“. Teema on seotud eelkõige 2023. aasta riikliku liikumise teema-aastaga, mis keskendub tervislikele eluviisidele ja liikumisharrastusele. Muuseumiöö teema valisid muuseumitöötajad üle Eesti. Tänavuse teema kohta saab rohkem lugeda siit.