fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Muusikapäeva kontserdid lastekirjanduse keskuses 1. oktoobril

Muusikapäeval, 1. oktoobril 2017 kell 11.30, esineb Eesti Lastekirjanduse Keskuses noor laulja Lucas Christopher Varema, kes astub üles oma ema Mari-Katrina Sussiga (viiul) ja vanaisa Kaido Sussiga (kitarr). Kell 12 esineb viiulil Sänni Noormets. Olete väga oodatud!

Lucas Cristopher Varema on osalenud lastelaulu konkursil Laulukarussell ja telesaates Väikesed hiiglased, 2017. aastal võitis ta Eesti Meestelaulu Seltsi X üle-eestilisel poiste-solistide võistulaulmisel oma vanuserühmas esikoha. Muusikute perest pärit noormees annab laste- ja noortekultuuriaasta puhul kontserdi lastekirjanduskeskuses koos oma muusikust ema Mari-Katrina Sussi ja vanaisa Kaido Sussiga.

Sänni Noormets on Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia (2014) ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (2017) pärimusmuusikat õppinud viiuldaja, kes peab lugu traditsioonilisest pillimängust ja laulust. EMTAs omandas Sänni pärimusmuusika magistratuuris ka heliloomingulisi teadmisi Helena Tulvelt ja Tõnu Kõrvitsalt, on tegev muusik rahvusvahelises koosseisus Estbel ja õpetab viiulit Vanalinna Hariduskolleegiumis Tallinnas.

Muusikapäeval toimub üle Eesti enam kui 100 tasuta kontserti ning need on jaotatud avalikeks ning asutusesisesteks kontsertideks. Muusikapäeva kommunikatsiooniplaan on lai ning kontsertide kajastust leidub erinevates kanalites. Päevale paneb punkti traditsiooniline muusikapreemiate tseremoonia Estonia kontserdisaalis, kus Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital ja Eesti Muusikanõukogu jagavad silmapaistvatele muusikaelu tegelastele preemiad. Tseremooniat on kõigil huvilistel võimalik jälgida algusega kell 19 ETV otseülekande vahendusel.