fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Näitus “Leporellod”

Eesti Lastekirjanduse Keskuse pööningugaleriis on avatud Eesti Kunstiakadeemia avatud akadeemia raamatuillustratsiooni kursuse lõputöödena valminud leporellode näitus. Näitust saab uudistada kuni  17. juulini 2022.

Täiskasvanud õppijale suunatud kursusel said eelneva kunstikogemusega osalejad teadmisi raamatuillustratsioonist ning esmase illustraatoritöö kogemuse. Aasta jooksul toimusid eesti illustraatorite ja graafikute meistriklassid, loengud ja töötoad. Kursuse töötasid välja auhinnatud illustraatorid Kertu Sillaste ja Anne Pikkov. Veel juhendasid õppureid Kadi Kurema, Kadri Toom, Mark-Antonius Puhkan, Kristina Tort ja Anneliis Lepp.

Lõputööna valmistas iga osaleja volditud raamatu ehk leporello, mida keskuse pööningugaleriis esitlevad Berit Pajula, Eleka Pajusaar, Kai-Kiudsoo-Värv, Lii Ranniku, Madli Lavin, Margit Oitmaa, Piret Kütt ja Triin Mänd. Kursuse juhendaja Kertu Sillaste kirjeldab valminud töid kui professionaalseid, värskeid ja isikupäraseid.

Näitust on võimalik külastada lastekirjanduse keskuse lahtiolekuaegadel E–R 10.00–17.00. Samuti on võimalik vaadata veebigaleriid kursuse lõputöödest EKA veebilehel.