fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Natalja Velchinskaya näitus taas lastekirjanduse keskuses

Eesti Lastekirjanduse Keskuse pööningugaleriis on 1. augustist avatud Natalja Velchinskaya näitus „Lilled ja kaardid“, mis jääb külastajatele avatuks kuni kuni 30. septembrini 2022.

Näitusel on väljas kunstniku tööd tema „botaaniliste lehtede ja geograafiliste kaartide“ kogust. Geograafilised kaardid on katsetused suminagashi tehnikas (Jaapani versioon tilgatrükist), kus joonistussule otsaga tilgutatud sumi-tindi viirud muutuvad salapäraste saarte kontuurideks. Tegemist on omamoodi mõtisklusega reisimisest, mida pole pandeemia-ajastul lihtne teostada.

Käsitsi värvitud siidkangastest valmistatud ja ülihoolikalt väikeste pistetega tikitud taimed on ühtaegu nii poeetiline tekstiilherbaarium kui botaaniku teaduslik töö, mis uurib justkui läbi luubi ürtide ja õisikute ehitust. Lahemaal veedetud lapsepõlve suvedest inspireeritud töödes on ühendatud mikro- ja makrokosmos – peegeldused meid ümbritsevast maailmast, võimsad kui ookean ja haprad kui liblika tiib.

Natalja Velchinskaya on lõpetanud Moskva Polügraafiainstituudi (praeguse nimega Moskva Polütehnilise Ülikooli trüki- ja meediatööstuse kõrgkool) ning ta õpetas samas ülikoolis graafilist disaini. Ta on Moskva Kunstnike Liidu ja Venemaa Kunstnike Loomeliidu liige, Moskva rahvusvahelise festivali Typomania kaasasutaja ning tüpograafikakursuse T_24 ja projekti „Typomania School“ (graafilise disaini algkursus) kaaskorraldaja.

Natalja Velchinskaya osaleb regulaarselt raamatu- ja kunstnikunukkude näitustel kodu- ja välismaal. Ta on pälvinud Venemaa Kunstnike Loomeliidu diplomi ning pronks- ja hõbemedali panuse eest rahvuskultuuri. Kunstniku töid on erakogudes Venemaal, Šveitsis, Kanadas, Itaalias, Poolas, Eestis. Näituse toob keskusesse Stuudio 14.

Näitus on avatud keskuse lahtiolekuaegadel:

Kuni 19. augustini
E,T, N, R 10–17
K 10–18
L, P suletud

Alates 22. augustist
E–R 10–18
L 11–16