fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Noki! Noortekirjanduse kriitikaseminar

Miks mõni kriitik kirjutab paremini kui teine? Kuidas mitte kirjutada igavat arvustust? Aga kui arvustatav raamat on igav? Mis üldse on kriitika? Tule kohale ja saa teada!

27. septembril kell 16.00 toimub Tallinnas Eesti Lastekirjanduse Keskuses Värske Rõhu kriitikakonkursi raames seminar noortekirjanduse kriitikast! Nimelt kutsub Värske Rõhk koos Eesti Lastekirjanduse Keskusega sel aastal pöörama suuremat tähelepanu noortekirjanduse arvustamisele, seejuures annab ELK välja ka eriauhinna parimale 2021.-2022. aastal ilmunud noorteraamatu kohta kirjutatud arvustusele. Seminarilt saab näpunäiteid selle kohta, kuidas ja millist noortekirjandust üldse arvustada ning kuidas kirjutada kriitikateksti, mis ei aja lugejat haigutama.

Seminari esimeses pooles räägivad Värske Rõhu toimetajad 𝗦𝗮𝗮𝗿𝗮 𝗟𝗼𝘁𝘁𝗮 𝗟𝗶𝗻𝗻𝗼 ja 𝗛𝗮𝗻𝗻𝗮 𝗟𝗶𝗻𝗱𝗮 𝗞𝗼𝗿𝗽 loomingulisest kriitikast ning teksti lähilugemismeetoditest, teises pooles kõnelevad 𝗛𝗲𝗹𝗲𝗻𝗮 𝗞𝗼𝘀𝘁𝗲𝗻𝗼𝗸 ja 𝗝𝗮𝗮𝗻𝗶𝗸𝗮 𝗣𝗮𝗹𝗺 lastekirjanduse keskusest noorteromaanide arvustamise eripäradest ning tutvustavad uusi noorteraamatuid.

Osalejate arv on piiratud, nii et palun pane ennast kirja siin registreerimisvormil.

PS! Seminarist võivad osa võtta kõik huvilised, olenemata sellest, kas soovitakse konkursil osaleda või mitte.