fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Oktoober 2008. Kadri Hinrikus. „Miia ja Friida”

Kujundaja ja illustraator Urmas Viik
Eesti Ekspress, 2008
159 lk

Suurepärast lugemisnaudingut pakkus mulle äsja loetud raamat “Miia ja Friida”. Hea oli lugeda, kuna noorkirjanik Kadri Hinrikus, keda me kõik teame riigitelevisiooni toimetajana-saatejuhina, istus vaimusilmas mu kõrval kui vana hea tuttav – kord malbelt naeratades, kord mõtlikult jälgides. Mina ise nautisin ja sain tõelise elamuse. Ilus raamat on, ja seda nii seest kui väljast.

Kirjutaja on andunud kuulaja – lood on suures osas sündinud tema ema ja tädi jutustuste põhjal. Lugemise teeb nauditavaks suurepärane sõnaseadmisoskus – lugesin raamatu läbi ühe hooga. Igast lausest on tunda hingesoojust ja armastust. Üllatas autori oskus juba mõne lehekülje järel lugeja tõeliselt kaasa haarata. Leidsin end ühtäkki oma lapsepõlvest – nii sarnane, tuttav ja armas oli kõik. Lood ei lasknud mind kuidagi lahti pärast lugemise lõpetamistki – mitte ainult samal õhtul, vaid järgmisel hommikul ja hiljemgi veel rändasin oma lapsepõlves ja tuletasin neid lugusid meelde.

Raamatu on kujundanud ja illustreerinud Urmas Viik. Pildid on originaalsed, põnevad, pilkupüüdvad, selged, salapärased.

Ma ei tea, kas tekitasin selle lühikese mõtteavalduse järel kelleski isu raamat läbi lugeda, kuid noorkirjanikule soovin igatahes julgust jätkata !

Anne Rande