fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Öös on vabadust – muuseumiöö lastekirjanduse keskuses

Lastekirjanduse keskus ootab Muuseumiööl, 18. mail vabadust otsima. Meie maja on avatud kell 18-23, töötab ka raamatukogu, kust saab raamatuid laenutada. Sissepääs Muuseumiööl on 1 euro, alla 3-aastastele lastele tasuta.

Seiklushimulisi ootab ees otsimismäng, kus lapsed saavad nuputades end proovile panna. Pööningul on avatud kohvik ja mängunurk lastele ning puhkenurk  vanematele.

Kell 18.30 ootame Varakambrisse mudilastundi pere kõige pisemaid. Oodatud on 2–4-aastased põngerjad, et koos raamatulugu kuulata, mängida ja meisterdada.

Kell 18–22 pakuvad personaalseid konsultatsioone meie Raamatudoktorid. Leiate nad Valteri galeriist. Raamatudoktorid jagavad kõikidele huvilistele lugemissoovitusi. Nõuandeid jagub nii esimesi lugemissamme tegevate mudilaste vanematele, tõsistele fantaasiakirjanduse fanattidele kui vanavanematele, kes lapsi raamatupisikuga nakatada soovivad – kõik mured saavad muheda lahenduse!

Kell 18–20 saab II korruse luugisaalis meisterdada ja rõdusaalis end proovile panna hiigelsuurtes põrandamängudes, kus jagub tegevust nii sõnamängude meistritele kui lauamängu „Tsirkus“ huvilistele.

Kell 20 tuleb külla Lotte, kellega koos saab leiutada, mängida ja laulda.

Kell 21.30 avame II korruse saalis „Lapsepõlve lemmiklugude vaba lava“, kus võib üles astuda igaüks. Loe katkend oma lemmikraamatust ja jaga publikuga, miks see lugu sind elus saatma on jäänud.
*Oma soovist vabal laval esinemiseks anna märku aadressil katrin@elk.ee.

NÄITUSED

– Illustratsioonigaleriis saab tutvuda näitusega „Peegeldused“. Näitus on kahe riigi koostöö, kus 15 eesti kunstnikku illustreerivad hispaania muinasjutte ja 10 hispaania kunstnikku illustreerivad omakorda eesti muinasjutte.

***

Kord aastas, laupäevasel maiõhtul avavad muuseumid ja teised mäluasutused oma uksed tavapärasest hilisemal ajal, sümboolse hinnaga või suisa tasuta, et tähistada üle-euroopalist muuseumiööd. Eesti Muuseumiühing korraldab muuseumiööd alates 2009. aastast. See oli ka esimene kord, mil muuseumiööd viidi läbi üle-eestiliselt. Muuseumiühing on korraldanud muuseumiööd juba 14 korda. Tänavuse muuseumiöö teemaks on „Öös on vabadust“. Uuri lisa kogu programmi kohta muuseumiöö lehelt.