fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Ootame toredaid lugusid Sten Roosi muinasjutuvõistlusele

Eesti Lastekirjanduse Keskus kutsub 11–15-aastasi lapsi osalema 32. Sten Roosi nimelisel muinasjutuvõistlusel. Pika traditsiooniga võistluse eesmärk on äratada lastes huvi omaloomingu vastu, rikastada nende emakeelset väljendusoskust ning arendada loovust.

Võistlusele oodatakse muinasjutte vabalt valitud teemal. Tekstide soovitav pikkus on 1-2 A4 lehekülge. Lood palume saata 15. jaanuariks 2024 märgusõnaga „Steni muinasjutuvõistlus“ e-postile elk@elk.ee või Eesti Lastekirjanduse Keskusesse aadressil Pikk 73, Tallinn 10133. Tööle palume lisada muinasjutu autori nimi, vanus, kool, klass ja juhendaja nimi.

Lastekirjanduse keskuse direktor Triin Soone: „Muinasjutuvõistlus saab taas hoo sisse ning ootame lapsi oma fantaasiat lennutama ja põnevaid lugusid kirja panema. Meil on suur rõõm, et konkursil osaleb igal aastal sadu noori kirjutajaid üle Eesti. See näitab, et kirjanikele on järelkasvu tulemas ning tundub, et muinasjutt on just see žanr, milles oma lugude loomist ja sule teritamist alustada. Suur tänu kõikidele õpetajatele ja lapsevanematele, kes lapsi suunavad, juhendavad ja toetavad, sest ega loomeprotsess pole alati lihtne.“ 

Sten Roosi muinasjutuvõistlus toimub alates 1993. aastast ja selle algatasid Ants ja Ann Roos oma muinasjutulembese poja Steni mälestuseks. Eesti Lastekirjanduse Keskus jätkab seda suurepärast traditsiooni koos Eesti Kirjandusmuuseumi, Lääne Maakonna Keskraamatukogu, Haapsalu Linnavalitsuse, Eesti Keele Instituudi ja ajakirjaga Hea Laps. Konkurss kuulutatakse välja igal aastal 6. septembril, Sten Roosi sünniaastapäeval. Möödunud aastal saadeti võistlusele 253 muinasjuttu ning osalejaid oli 59 koolist. Kokku anti mullu välja 28 auhinda.

Tulemused tehakse teatavaks järgmisel aastal 8. juunil toimuval pidulikul auhinnatseremoonial Eesti Lastekirjanduse Keskuses. Lisaks esikolmikule antakse välja mitmeid eriauhindu ning valiku parimatest muinasjuttudest avaldab ajakiri Hea Laps.