fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Õpetajate auhinnaga „Lugejate aasta“ tunnustati Vivika Vahesalut

Eesti Lastekirjanduse Keskus tunnustas 4. jaanuaril toimunud tänupeol auhinnaga „Lugejate aasta“ õpetajat, kes on teinud väsimatuid pingutusi laste lugema innustamiseks. Auhinna laureaadiks valis keskuse töötajatest koosnev žürii Rõõmutarekese Lasteaia õpetaja Vivika Vahesalu.

„Meil on tore traditsioon tunnustada auhinnaga „Lugejate aasta“ õpetajat, kes teeb palju selle nimel, et lapsed ja raamatud kokku saaks ja lastes tekiks lugemishuvi. Selle aasta õpetaja auhind läheb lasteaiaõpetajale, kes on ise suur raamatute ja lugemise huviline ning nakatab sellega lapsi aga ka kolleege ja lapsevanemaid,“ märkis keskuse direktor Triin Soone.

Vivika Vahesalu eestvedamisel avati lasteaias väike raamatukogu, mis on osutunud väga populaarseks. Seda külastavad usinalt lisaks lastele ja lasteaiaõpetajatele ka lapsevanemad, et oma lastele raamatuid koju laenutada. Raamatukogus toimuvad lugemisreeded. Lapsed, kes lõuna ajal ei maga, saavad raamatukogus kokku ja neile loetakse raamatuid ette. Lisaks õpetajatele on lastele lugenud ka kokk, majandusjuhataja, direktor ja isegi aednik. Nüüd on ring laienenud ka lapsevanemateni, vanavanemateni ja isegi kirjanikeni. Raamatud ja lugemine on ühendanud lasteaiaperet, kogukonda ja avardanud laste silmaringi.

Foto: Rõõmutarekese Lasteaia raamatukogu (allikas: Rõõmutarekese lasteaia koduleht)