fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Õpetajate auhind „Lugejate aasta“

Eesti Lastekirjanduse Keskus tunnustas auhinnaga „Lugejate aasta“ õpetajat, kes on teinud väsimatuid pingutusi laste lugema innustamiseks. Auhinna laureaadiks valis keskuse töötajatest koosnev žürii Tallinna Püha Miikaeli Kooli eesti keele õpetaja Tiina Veismanni.

Tiina on suur kirjanduse ja kultuuri huviline ning oma pühendumusega nakatab ta ka oma õpilasi. Ta on omal initsiatiivil välja töötanud kirjanduse tunnis süvendatud programmi, andes huvilistele veel rohkem kui riiklik õppekava ette näeb. Arutelud raamatutest ja loetust viivad tema tundides alati põnevate mõtisklusteni ja koolikell kuulutab tunni lõppu liiga ruttu.

Õpetaja Tiina õpilased kirjeldavad teda nii: „Tiina on nagu sõber ja õpetaja ühes, kes annab head nõu, kuulab ning mõistab. Arutelud Tiinaga on väga põnevad ja mõtlema panevad! Ta on väga hooliv ja abivalmis. Parim õpetaja läbi aegade.“

Lisaks kirjandusele on õpetajal suur huvi ka muu kultuuri vastu, ta omab laia silmaringi ja käib oma õpilastega pea iga kuu teatris. Tema õpilaste kirjatööd on olnud parimate seas sõnaloominguvõistlusel „Kiri peaministrile”, noorte essekonkursil ja mujal. Õpetaja Tiina Veismann on tõeline eeskuju ja teejuht raamatute ja lugemise maailma, inspiratsiooniks inimesena ja ääretult huvitav vestluskaaslane nii noorele kui vanale raamatusõbrale.

Õpetajale on auhinnaks Kadi Kurema graafiline leht „Lugejate aasta“, mis anti üle 5. jaanuaril 2022. a. toimunud lastekirjanduse keskuse tänupeol.