fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Õpetajatele: sõnakunsti töötuba Tuutikki Toloneniga

Neljapäeval, 7. septembril 2023 algusega kell 15 toimub Eesti Lastekirjanduse Keskuses alg- ja põhikooliõpetajatele töötuba, kes on huvitatud lastele sõnakunsti õpetamisest. Koolitust viib läbi soome lastekirjanik Tuutikki Tolonen.

Sõnakunsti loeng-töötoas tuleb juttu loovkirjutamise õpetamisest, selle vajadusest, eesmärkidest ja rõõmutoovast olemusest ning sellest, kuidas sõnakunsti võtteid kasutada eri olukordades. Töötoas tehakse läbi lastele ja noortele sobivaid kirjutamisharjutusi, mida saab hiljem ise kasutada ning neist oma harjutusi edasi arendada.

Koolitajaks on soome lastekirjanik Tuutikki Tolonen, kes on kirjutamise kõrvalt üle 20 aasta õpetanud lastele ja noortele sõnakunsti, ning viinud koolitajana läbi erinevaid sõnakunsti õpetamise koolitusi täiskasvanutele. Ta on saanud Soome riikliku lastekultuuri autasu sõnakunstipedagoogika arendamise eest. Hariduselt on Tolonen soome keele õpetaja ning ametilt kirjanik ja sõnakunstiõpetaja.

Kuna kohtade arv on piiratud, palume end aegsasti töötuppa registreerida, mida saab teha kuni 31. augustini SIIN. Töötoas osalemise hind on 20 eurot ja selle korraldajateks on Eesti Lastekirjanduse Keskus ja Soome Instituut.

Koolitus toimub soome keeles tõlkega eesti keelde.

Lisainfo:
Katrin Tõnisson
Eesti Lastekirjanduse Keskuse programmijuht
katrin.tonisson@elk.ee
617 7233

Foto: Tuutikki Tolonen (autor: Otto Virtanen)