fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Pamela Sameli illustratsioonid esindavad Eestit Bologna lasteraamatumessil

6.-9. märtsini toimub Itaalias Bologna 60. rahvusvaheline lasteraamatute mess, mille 57. illustratsiooninäitusel saab imetleda ka illustraator Pamela Sameli töid. 

Messi illustratsiooninäituse konkursile esitati kokku 4345 kunstniku tööd 91 riigist. Žürii valis konkursi lõppvooru 315 illustraatorit. Näitusele valiti 80 kunstniku tööd 28 riigist üle maailma. Lõppvooru finaali jõudsid Eestist lisaks Pamela Samelile ka illustraatorid Gertrud Oberg ja Ulla Saar.

Pamela Samel esitas konkursile illustratsioonid Liis Kiviranna raamatust „Toru“ (2022), mis on kujutlusvõimet ja maailmahuvi ärgitav teos. See suunab last märkama ümbritsevat keskkonda ja ka ise selle kohta küsimusi esitama. Raamatust leiab vaimukaid pilte, millelt laps avastab palju tuttavat, aga ka nii mõndagi üllatuslikku. Raamatu idee võitis 2021. aastal ka Põlvepikuraamatu konkursil III koha. Samuti valiti „Toru“ messinäitusele „The 2023 BRAW Amazing Bookshelf“, kus on üleval 100st tööst koosnev valik professionaalidele avastamiseks. Lisaks valiti raamat rahvusvaheliste pildiraamatute kirjastajate veebiportaali dPictus 2023. aasta 100 väljapaistva pildiraamatu hulka.

„Mul on hea meel, et ootasin ühe aasta „Toru“ raamatuillustratsioonide saatmisega, sest eelmise konkursi tähtajaks polnud veel Liis Kiviranna „Toru“ raamat avaldatud. Nüüd on seda toredam minna nende joonistustega Eestit näitusele esindama,“ märkis Pamela Samel. 

Messi lõppedes rändab näitus kahe aasta jooksul paljude maailma linnade kultuuripaikadesse,  esimesed peatused tehakse Jaapanis ja Hiinas.

Bologna rahvusvahelise lasteraamatumessi illustratsiooninäitus toimus esmakordselt 1967. aastal. Näitusel saab tutvuda kõige värskemate maailma trendidega lasteraamatuillustratsiooni valdkonnas ning uudistada nii kogenud raamatukunstnike kui uute andekate tulijate loomingut. Sel aastal tähistab Bologna lasteraamatumess juba oma 60. juubelit. Mess tõstab esile kvaliteetset lastekirjandust, sealhulgas head raamatuillustratsiooni ja on juba aastakümneid lastekirjanduse professionaalide kohtumispaik ning uute talentide kasvulava. Eelmisel, 2022. aastal toimunud Bologna rahvusvahelise lasteraamatumessi 56. illustratsiooninäitusel sai näha ka Eesti illustraatori Marja-Liisa Platsi töid Triinu Laane raamatust „Luukere Juhani juhtumised“.

Pamela Sameli illustratsioon raamatule „Toru“

Messi ametlik koduleht on leitav siit.