fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Péter Dóka ja Anne Pikkovi raamatu „Lilla Kuningatütar” esitlus 10. septembril

lilla-kuningatytre-kutse10. septembril 2015 kell 16 esitlevad Ungari Instituut ja kirjastus Varrak Eesti Lastekirjanduse Keskuses ungari lastekirjaniku Péter Dóka kogumikku „Lilla Kuningatütar: üheksa muinasjuttu”.

Kohal on raamatu autor Péter Dóka ja illustraator Anne Pikkov. Katkendit raamatust loeb näitleja Tambet Tuisk. Kohtumist juhatab Boglárka Janurik.

Péter Dóka ja Anne Pikkovi koostöö sai alguse 2013. aastal toimunud Eesti ja Ungari illustraatorite näitusest „Ristipidi lood”. Péterile hakkasid Anne illustratsioonid nii väga meeldima, et ta otsustas temaga koostöös anda välja terve kogumiku oma muinasjuttudega. Ungari keeles ilmus jutuvalimik 2014. aasta suve hakul ning nüüd on raamat saadaval ka eestikeelsena, Reet Klettenbergi tõlkes.

Péter Dóka on sündinud 1974 Budapestis, lõpetanud Budapesti ülikooli ungari keele ja kirjanduse (2001) ning saksa keele ja kirjanduse erialal (2004). Töötanud filmikriitikuna, kirjutanud ja vändanud filme. Tudengipõlvest peale kirjutab ta novelle, mis on ilmunud kirjandusajakirjades. Praegu töötab ta lastekirjandusele keskendunud Móra kirjastuses toimetajana.

Olete oodatud!

Lisateave Ungari Instituudi kodulehel.