fbpx
Hüppa põhisisu juurde

PÖFF Shortsi lasteanimatsioonide programmis on tähtis sõprus ja koostöö

Lühifilmide ja animatsiooni festivali PÖFF Shortsi lasteanimatsioonide programmis on olulisel kohal sõprus ja koostöö. Filmid valis välja Eesti Lastekirjanduse Keskus ja need linastuvad kinos Artis ning Apollo Kino Coca-Cola Plazas.

„Lapse jaoks on nii pildiraamatu kui animafilmi puhul oluline, et ta saaks osa loost, mis teda puudutaks ja köidaks. Abstraktne väljendusviis kõnetab noort vaatajat või lugejate vähem ning just hea lugu on see, mis aitab filmi sõnumil lapseni jõuda. Seetõttu pidasime oma valikut tehes silmas, et kinos tervitaksid last tugevad ja selged lood,“ kõneles Eesti Lastekirjanduse Keskuse välissuhete juht Ulla Saar. „Valitud filmides tõusevad esile sõpruse, koostöö ja teineteise toetamise teemad, “ lisas ta.

Rahvusvahelisse lasteanima võistlusprogrammi valiti 13 filmi kümnest riigist. Programmi panid kokku Marju Kask, Ulla Saar ja Kadri Naanu Eesti Lastekirjanduse Keskusest. Valiku hulgast leiame filme nii Prantsusmaa, Itaalia, Horvaatia kui ka Eesti tegijatelt. Pea kõiki filme näidatakse Baltimaades esmakordselt.

Maailima esilinastuse teeb Brunella De Cola animafilm „Kodust kaugel“ (Itaalia). Film kõneleb kauges Aafrika külas elavast poisist, kes saab posti teel ühe ainsa maagilise lumehelbekese, mis on pärit kaugest ja tundmatust paigast. Saadud sõnum muudab poisi elu ja kõrbekuumast Aafrika maastikust saab äkitselt midagi hoopis muud.

„Lasteanima programm väljendab mängulisust, rõõmu ning vaimustust, tuues esile siiraid tundeid, olgu autoriteks kas noored talendid või tunnustatud filmitegijad,“ lausus PÖFF Shortsi animaprogrammi juht Vassilis Kroustallis.

Laupäeval, 19. novembril kell 12.00–14.30 toimub festivali raames Eesti Lastekirjanduse Keskuses ka perehommik, milles osalejad saavad Animakooli toredate juhendajate käe all valmis meisterdada päris oma animafilmi.

PÖFF Shorts lasteanima võistlusprogramme näeb laupäeval, 19. novembril Apollo Kino Coca-Cola Plazas kell 15.15 ja pühapäeval 20. novembril kinos Artis kell 10.15 ja 11.30. Filmid linastuvad eestikeelse dublaažiga.

Rahvusvaheline lühifilmide ja animatsiooni festival PÖFF Shorts leiab aset 15.–23. novembrini 2022 Tallinnas ja Tartus.

PÖFF Shortsi võistlusprogrammid: https://shorts.poff.ee/filmid/
PÖFF Shorts kodulehekülg: http://shorts.poff.ee
PÖFFi kodulehekülg: www.poff.ee
Facebook: https://facebook.com/poffshorts/
Instagram: http://instagram.com/poffshorts

Ekraanitõmmis animafilmist „Giuseppe”