fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Poola illustraatori Agnieszka Żelewska isikunäitus „Sõidavad, sõidavad mõmmikud”

Zel03Alates 2. septembrist 2014 on Eesti Lastekirjanduse Keskuse Trepigaleriis avatud näitus „Sõidavad, sõidavad mõmmikud”, kus eksponeeritakse Poola illustraatori Agnieszka Żelewska illustratsioone, lasteraamatuid ja arendavaid mänguasju.

Agnieszka Żelewska (s 1964) elab ja töötab Läänemere ääres Sopotis. Ta on lõpetanud Gdański Riikliku Kujutavate Kunstide Kõrgkooli (PWSSP) maalikunsti ja graafika osakonna. Tegeleb raamatugraafika ja illustratsiooniga, kavandab ning õmbleb unikaalseid mänguasju.
Agnieszka Żelewska on illustreerinud mitukümmend Poola tuntud ja armastatud autorite lasteraamatut, samuti kooliõpikuid, teeb koostööd lastele ja lastevanematele mõeldud ajakirjadega.
Koos Eesti publikule juba tuntud Poola illustraatorite Elżbieta Wasiuczyńska ja Paweł Pawlakiga on ta teinud pildid unustamatute klassikaliste muinasjuttude sarjale kuukirja Dziecko (Laps) jaoks. Poola vanimas lasteajakirjas Świerszczyk (Kilgike) jm) ilmub tema koomiks nõid Irenkast. Kunstnik kohtub sageli lastega ning on läbi viinud arvukaid illustratsiooniteemalisi õpitubasid.
Auhinnad:
–   IBBY Poola sektsiooni preemia „Aasta Raamat 2000” (illustratsioonid Joanna Polakówna raamatule „Kuldnokk Marceli imetleb maailma”)
–   IBBY Poola sektsiooni preemia „Aasta Raamat 2002” (illustratsioonid Zofia Beszczyńska raamatule „Muinasjutud asjadest ja mitte-asjadest”)
–   kantud IBBY 2004. a aunimekirja (illustratsioonid Zofia Beszczyńska raamatule „Muinasjutud asjadest ja mitte-asjadest”)
A. Żelewska on osalenud paljudel näitustel kodu- ja välismaal: Sopotis, Varssavis, Gdańskis, Zielona Góras, Krakówis, Inowrocławis, Bratislavas, Roomas, Genuas, Saksamaal, Jaapanis ning Eestis Tallinna Illustratsioonitriennaalil 2003. ja 2013. a. „Sõidavad, sõidavad mõmmikud” on Agnieszka Żelewska esimene isikunäitus Eestis.
Rohkem infot autori kohta: www.zelewska.art.pl

Näitus sai teoks tänu Poola Vabariigi Suursaatkonnale Eestis.

Ekspositsiooni esitletakse Euroopa keeltepäeva raames 26. septembril kell 14.00.

Lastekirjanduse Keskuses on näitus avatud 27. septembrini 2014. Kuni 2015. a juulini saab seda näha veel teisteski galeriides, sh Tartus, Pärnus, Narvas ja Kuressaares.

Eesti Lastekirjanduse Keskus, Pikk 73, Tallinn
Avatud: E-R 10-18, L 11-16, P suletud
www.elk.ee, tel 617 7236

Täiendav info: Viive Noor, Lastekirjanduse Keskuse kunstiekspert
tel 5557 9930, viivenoor@gmail.com