fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Praktilise loovkirjutamise töötuba lastekirjanik Liis Seinaga

Eesti Lastekirjanduse Keskus korraldab õpetajatele koolivaheajal praktilise loovkirjutamise töötoa, mis toimub lastekirjanik Liis Seina juhendamisel 26. veebruaril kell 12.00–15.00 aadressil Pikk 73, Tallinn. Koolitusele saab registreeruda siin kuni kohtade täitumiseni.

Loomingulisus on meis kõigis olemas. Sageli on vaja vaid väikest tõuget, et looming saaks sündida. Loovkirjutamise töötoas anname ülevaate erinevatest kirjutamisharjutustest, mis toetavad lapse loovust ning suunavad teda ennast väljendama talle kõige sobivamal viisil.

Teemad:

  • Inspiratsiooni leidmine ja materjali kogumine; 
  • Kirjutamisega seotud hirmud ning nende ületamine;
  • Kuidas luua kirjutamisharjumust?;
  • Erinevad kirjutamisülesanded, praktika ja tagasiside.

Töötoas osalemise tasu on 20 eurot.

Liis Sein on omandanud bakalaureuse kraadi Tallinna Ülikoolis andragoogika erialal. Hetkel töötab ta juhiabina Eesti Lastekirjanduse Keskuses. Lisaks põhitööle juhendab Liis keskuses laste loovkirjutamise ringi. Kirjutamisega on ta tegelenud kuusteist aastat ja täiendab end selles osas pidevalt edasi. Liis on kirjutanud näidendeid, dramatiseeringuid, stsenaariume ja muidugi lasteraamatuid. Praeguseks on temalt ilmunud kümme lasteraamatut „Kuidas Saara suureks kasvas“ (2017, Päike ja Pilv), „Vihmapilve suur soov“ (2018, Päike ja Pilv), „Saskia otsib värve“ (2019, Tammerraamat), „Minu tulevik Eestis“ (2021, Päike ja Pilv/Maxima), „Minu linn“ (2021, Päike ja Pilv), „Kartlik rebasepoeg“ (2021, Tammerraamat), „Maruvahva lasteaed“ (2021, Tammerraamat/Väike Päike lasteklubi), „Mona isepäine isa“ (2022, Pegasus), „Paberlaevuke“ (2022, Ärkel), „Ilus Karuema“ (2022, Tammerraamat).

Fotol Liis Sein (autor: Dmitri Kotjuh)