fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Prantsuse kultuurifestival lastekirjanduse keskuses

5. novembril kell 11.00 toimub Prantsuse kultuurifestivali Accord raames Eesti Lastekirjanduse Keskuses prantsuse-eesti raamatutund.

Väikeste raamatusõprade rõõmuks on ühendanud jõud Tallinn ja Pariis – ning leidnud kaardilt täitsa uue koha. Unustatud mänguasjade maa lõhnab nagu karamell ja seal on kõik maailma parim! Kuni ühel päeval satub sinna pisike Maia koos Monsieur Karuga, kes otsib taga oma nukke ja puslet.

Eesti- ja prantsuskeelse loo imelisest mänguasjade maast kirjutas noor lastekirjanik Kairi Look ja illustreerib kohapeal menukas prantsuse illustraator Isabelle Bonameau. Põnev võlumaailm avaneb Prantsuse Instituudi korraldatud kultuurifestivali Accord raames lisaks Tallinnale ka Haapsalus, kus Kairi jutustab ja Isabel joonistab. Toreda raamatutunni lõpuks sünnib palju pilte ja saadakse selgeks ka natuke prantsuse keelt.

„Üritustel teeme kahte asja korraga: mina loen ette ja Isabelle Bonameau joonistab juurde vahvad pildid. Nagu oli omal ajal „Jutupliiats“, aga mitu inimest ja mitmes keeles! Oodata on põnevust ja nalja, natuke mõtlemisainet ja väike julgustav vitamiiniannus lastele, kes armastavad samuti lugusid, joonistada ja unistada! Olen Prantsuse Instituudile väga tänulik inspireeriva võimaluse eest ja loodan, et mänguasjalugu ilmub peatselt raamatukaante vahel ka nii eesti kui prantsuse keeles,“ kommenteerib loo autor Kairi Look.

„Lugu sündis suvel pesunööri all pikutades ja kuivavaid sokke uurides. Et kuhu nad ometi kaovad, nii et lõpuks on alati alles ainult üks… Kas kuskil salakohas pole äkki hiiglasuur sokimägi koos teiste kadunud asjadega? Nii see unustatud mänguasjade maa sündiski ja muidugi on loos päriselu,“ lisab Look.

Prantsuse kultuurifestival Accord toimub 14. oktoobrist kuni 12. novembrini ning hõlmab lisaks lasteprogrammile prantsuse disaini, muusikat, filme, teatrit, fotograafiat ja kirjandust.

Üritus toimub prantsuse keeles eestikeelse tõlkega.

Lisainfo: http://www.accord.ee/lastele/

Kontakt:

Emilie Toomela
Prantsuse Instituudi kommunikatsioonijuht
Tel: + 37258145058
Email: emilie@ife.ee