fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Raamatuesitlus “Kollase rähni vennaskond” 20. jaanuaril

Kollane-Rähn_kutseReedel, 20. jaanuaril 2017 kell 15 esitletakse lastekirjanduse keskuses Monteiro Lobato raamatut “Kollase rähni vennaskond”.

Saage tuttavaks Emíliaga, kõneleva kaltsunukuga. Ta elab vanaema, dona Benta majas ja tal on palju sõpru: peale vanaema ja köögitüdruku, tädi Nastácia, kes Emília kaltsudest õmbles, on ta sõpradeks lapsed – tüdruk Lúcia, keda kutsutakse Nöpsninaks ja poiss Pedrinho. Lisaks on tal veel nii veidraid ja ebaharilikke sõpru, et selliseid pole arvatavasti kellelgi kogu maailmas.

20. sajandi mõjukaima Brasiilia lastekirjaniku Monteiro Lobato esimene raamat „A menina do Narizinho Arrebitado” („Nöpsis ninaga tüdruk”) ilmus 1920. Seda saatis tohutu menu ja sellest sai alguse Nöpsnina ja teiste Kollase Rähni talu elanike tegemistest pajatav raamatute sari, milles ilmus kokku 23 raamatut. Tema lastelood on fantaasiaküllased ja lustakad ning samas peitub neis ka õpetlik iva. Monterito Lobato loodud Nöpsnina ja tema kaaslaste seiklustest jutustavate lugude põhjal on Brasiilias valminud ka mitu telesarja.

Raamatuesitluse korraldavad Brasiilia Suursaatkond ja kirjastus Hea lugu.

Olete oodatud!