fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Rahvusvahelise illustratsiooninäituse „It’s Always Tea-Time” avamine 2. oktoobril

Bravo-AlessiaEesti Lastekirjanduse Keskuses avatakse reedel, 2. oktoobril 2015 kell 17 rahvusvaheline illustratsiooninäitus „It’s Always Tea-Time”.

Tänavu möödub 150 aastat Lewis Carrolli raamatu „Alice Imedemaal” (Alice’s Adventures in Wonderland, 1865) ilmumisest. Selle sündmuse tähistamiseks kutsus näituse kuraator Viive Noor oma kunstnikest sõpru üle terve maailma üheskoos Alicega teed jooma ja tulemus on jõudnud nüüd Eesti Lastekirjanduse Keskuse seintele.

Näituse pealkiri on tsitaat raamatust „Alice Imedemaal” ja viitab tuntud teejoomise stseenile. Enamik pilte kujutabki jaburat teelaudkonda, aga on ka kunstnikke, kes käsitlevad teemat laiemalt.

Osaleb 72 kunstnikku 19 riigist, eksootilisemad neist ehk Iraan ja Iisrael. Kuraator Viive Noor: „Enamus kunstnikke kuulub maailma illustraatorite koorekihi hulka ja nende töid ei ole varem nähtud mitte ainult Eestis, vaid kogu Läänemere regioonis. Tõenäoliselt nende hulgast paljude looming ei jõua enam kunagi siiakanti, nii et kes tahab teada, mis suures maailmas toimub ja mismoodi mõtlevad ja loovad kaugemate riikide kunstnikud, siis nüüd on see võimalus tulla ja näha seda oma silmaga. Tegemist on nimelt originaalillustratsioonidega, mis on alati vaatamist väärt. Lisaks on kõik tööd tehtud spetsiaalselt selle näituse tarbeks, nii et raamatutes neid pilte kunagi ei näegi.”

Näitusega kaasneb kataloog. Näituse korraldamist toetasid Eesti Kultuurkapital ja Eesti Kujundusgraafikute Liit.

Kõrvuti illustratsioonidega saab näha ka samateemalist rahvusvahelist nukukunstinäitust, mille kuraator Tatjana Mohrjakova on kaastööle meelitanud mitu maailma tipptegijat.
Ja kui sellest kõigest peaks veel väheks jääma, siis pakub Läti kunstnik Aira Lesiņa jaburale teelaudkonnale välja terve serviisi teepeo edukaks läbiviimiseks.

Illustratsioonid rändavad juba detsembris laia maailma, alustades Läti Rahvusraamatukogust. Edasi tulevad Soome, Poola, Saksamaa, Ungari, Venemaa ja Itaalia. Ja kes teab, kuhu see teelaudkond lõpuks välja jõuab.

Näitus jääb vaatajaile avatuks 28. novembrini 2015.
Eesti Lastekirjanduse Keskus, Tallinn, Pikk 73. E–R 10–18, L 11–16.

 

Lisainfo:
Viive Noor, näituse kuraator, viivenoor@gmail.com, tel 5557 9930