fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Regina Lukk-Toompere juubelinäituse avamine 2. oktoobril

2. oktoobril 2018 kell 16 avatakse Eesti Lastekirjanduse Keskuses Regina Lukk-Toompere juubelinäitus „Kõik on olemas“. Näitusel on väljas valik raamatuillustratsioone aastatest 2012–2018, lisaks illustratsioonid, mis valminud teemanäituste jaoks. Näitus jääb avatuks 3. novembrini.

Näituse avamisel esitlevad kunstnik Lukk-Toompere ja spetsiaalselt Eestisse kohale sõitnud tuntud hollandi kirjanik Toon Tellegen oma uusimat raamatut „Kõik on olemas. Lugusid oravast, sipelgast ja teistest loomadest“ (Aasta Raamat, 2018, tõlkinud Vahur Aabrams). Ligi poole juubelinäituse piltidest moodustavadki just selle raamatu illustratsioonid. Toon Tellegeni lugusid loevad avamisel ette Vanalinna hariduskolleegiumi teatriklassi noored.

Regina Lukk-Toompere on lõpetanud 1981. aastal cum laude Eesti Riikliku Kunstiinstituudi graafika eriala magistrina ja tegutseb alates 1984. aastast vabakutselise kunstnikuna. Kokku on Lukk-Toompere illustreerinud ja kujundanud üle 90 raamatu ning õpiku, lisaks plakateid, plaadiümbriseid, postkaarte, ajakirju ja pakendeid. Tema tööd asuvad Eesti Lastekirjanduse Keskuse illustratsioonikogus, Eesti Kunstimuuseumi kogudes, Eesti Rahvusraamatukogu kunstikogus ning erakogudes Eestis, Prantsusmaal, Rootsis, Ukrainas ja mujal. Lukk-Toompere on Eesti Kunstnike Liidu, Eesti Kujundusgraafikute Liidu ja IBBY Eesti osakonna liige.

Toon Tellegen on hollandi kirjanik ja luuletaja. Tema lasteraamatute tegelasteks on enamasti inimestena käituvad loomad, nii ka raamatus „Kõik on olemas. Lugusid oravast, sipelgast ja teistest loomadest“. Tellegeni kolmandasse Eestis ilmuvasse raamatusse on valitud 131 lugu kirjaniku kahest raamatust. Teksti iseloomustab soe huumor ja filosoofiliste teemade käsitlemine. Raamatud on sobilikud eri vanuses lugejatele.

Vaata ka: Facebooki üritus

Lisainfo:
Regina Lukk-Toompere
reginalukk@gmail.com
507 4280