fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Selgunud on kauneimad Eesti lasteraamatud

2015_25_RAAMATUT_LOGO-1-page-001-cut

Eile, 11. veebruaril 2016 kuulutati Rahvusraamatukogus välja möödunud aasta 5 kauneimat Eesti lasteraamatut.

Kauneimateks raamatuteks hinnati: „Marjakobar ja teisi seto muinasjutte“ (koostanud Erna Normann, Herbert Tampere; illustreerinud Regina Lukk-Toompere), Kätlin Vainola „Sonja ja Kass“ (illustreerinud Ulla Saar), Leelo Tungla „Jänesepoeg otsib sõpra“ (illustreerinud Catherine Zarip), Tiia Toometi „Mailill ja Ülane“ (illustreerinud Viive Noor) ning Gianni Rodari „Telefonilood“ (illustreerinud Olga Pärn), mis pälvis ka lastekirjanduse keskuse eriauhinna.

Lisaks pälvis Kertu Sillaste raamat „Ei ole nii!“ Eesti Kujundusgraafikute Liidu eripreemia ning Andrus Kivirähki „Oskar ja asjad“ (illustreerinud Anne Pikkov) eripreemia tervikliku raamatu eest.

Žürii esimees Piret Niinepuu-Kiik kommenteeris, et 2015 oli Eesti lasteraamatule hea aasta: „Žürii lauale jõudis 51 teost 29 kirjastajalt. Ja see oli vaid osake eelmisel aastal trükivalgust näinud lasteraamatutest. Oli tuntud tegijaid, kes pühendusid oma stiili filigraansele lihvimisele, oli eksperimenteerijaid, kes kartmatult oma käekirja muutsid, oli värskeid tuulepuhanguid. Paljudel kunstnikel mahtus eelmise aastanumbri sisse mitu head uut raamatut. Tulemus oli rõõmustav – lausa veerand esitatuist väärinuks kohta viie hulgas. Eesti lasteraamat on kaunis ja hästi teostatud!“

Võiduraamatuid saab vaadata Rahvusraamatukogu 6. korruse näitusesaalis 11. veebruarist 7. märtsini ja 7.-9. aprillini Tallinna raamatumessil Rahvusraamatukogus. Alates 12. veebrurarist saavad ka lugejad valida oma lemmiku nii näitusel Rahvusraamatukogus kui ka Rahva Raamatu ja Apollo raamatupoodides. Aprillis saadetakse kauneimad lasteraamatud Bolognas toimuvale maailma suurimale lasteraamatumessile.

Kauneimate lasteraamatute konkurss toimub alates 1998. aastast. Konkursi eesmärk on väärtustada illustreeritud lasteraamatuid kui vaimse kultuuri nähtust. Raamatute puhul hinnatakse terviklahendust, pidades primaarseks illustratsioonide taset. Tegemist on praktiliselt ainsa konkursiga, kus selle kunstivaldkonna viljelejad saavad mõõtu võtta. Konkurss toimub samaaegselt „25 kauneima Eesti raamatu” valimisega.

Konkurssi korraldavad: Eesti Kujundusgraafikute Liit, Eesti Kirjastuste Liit, Eesti Lastekirjanduse Keskus, Eesti Rahvusraamatukogu.

Vaata lisaks:

5 kauneimat Eesti lasteraamatut 2015
5 kauneima Eesti lasteraamatu reglement
Varasemate aastate kauneimad lasteraamatud

Täiendav informatsioon:

Kaidi Urmet
Eesti Kirjastuste Liit
644 9866, kirjastusteliit@eki.ee

Marika Kuldkepp
Eesti Rahvusraamatukogu
630 7271, Marika.Kuldkepp@rahvusraamatukogu.ee, konkurss@rahvusraamatukogu.ee