fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Selgunud on tänavuse kirjandusmängu võitjad

Laupäeval, 1. aprillil toimus Eesti Lastekirjanduse Keskuses üleriigilise kirjandusmängu finaal. Pealinna tulid omavahel mõõtu võtma paikkondlike eelvoorude võitjad. Omavahel võistlesid 16 võistkonda 14 maakonnast ja Tartust ning Tallinnast.

Juba kuuendat korda aset leidev kirjandusmäng on suunatud 3.–4. klasside õpilastele ja selle eesmärgiks on noortes lugemishuvi tekitamine ning süvendamine. Osalejad loevad mänguks valmistudes viimaste aastate jooksul ilmunud teoseid, mille on välja valinud lastekirjanduse eksperdid.

„Kirjandusmäng annab hea võimaluse tutvustada noorele kirjandushuvilisele uusi ja põnevaid teoseid ning väike võistlusmoment lisab lugemisele lusti ja hasarti. Sel aastal olid valikus viimase kolme aasta jooksul ilmunud head lasteraamatud. Õpetajatele tänavune raamatuvalik meeldis ja tore on see, et seekord oli nimekirjas ka pildiraamatuid,“ kirjeldab mängu Eesti Lastekirjanduse Keskuse lugejateeninduse juhataja ja mängu üks korraldaja Anne Kõrge.

Finaalis osales 16 kolmeliikmelist võistkonda Harjumaalt, Hiiumaalt, Ida-Virumaalt, Jõgevamaalt, Järvamaalt, Läänemaalt, Lääne-Virumaalt, Põlvamaalt, Pärnumaalt, Raplamaalt, Tallinnast, Tartust, Tartumaalt, Valgamaalt, Viljandimaalt ja Võrumaalt.

Kirjandusmängus oli 18 küsimust, millede eest võis õigesti vastamisel kokku saada 51 punkti. Võitjaks kuulutati Võrumaa võistkond koosseisus Heili Eliise Simson, Karolin Inger Kadarik ja Kerstin Kalda (Võru Kreutzwaldi Kool, juhendaja Aigi Laine), kes sai tulemuseks kirjandusmängu aegade kõrgeima punktisumma – 49. Teise koha pälvis Tallinna võistkond, kuhu kuulusid Siim Oliver Hiie, Fred Seestrandt ja Märt Schimanski (Audentese erakool, juhendajad Lea Heier ja Kairi Antson), saades tulemuseks 43 punkti. Kolmandale kohale võitles end 42 punktiga Pärnumaa võistkond – Laurete Kallaste, Marko Liidlein ja Liisa Maria Kivimäe (Pärnu Ülejõe Põhikool, juhendajad Helen Põbo ja Krista Karu).

Võitjaid ootasid toredad auhinnad.

Päeva juhtisid näitlejad Merilin Kirbits ja Maarius Pärn, kes võistluse vaheajal tegid lastega põnevat improteatrit. 

Kirjandusmängu korraldab Eesti Lastekirjanduse Keskus koostöös maakondade keskraamatukogude, Tallinna Keskraamatukogu ja Tartu Linnaraamatukoguga.

Kirjandusvõistluse raamatute valik oli sel aastal järgmine:

Kiho, Kadri                           „Endel ja Kati“ (Päike ja Pilv, 2022)
Kaldmaa, Kätlin                  „Lydia“ (Hunt, 2021)
Mändel, Maris                    „Tüdruk vagunelamust“ (Tänapäev, 2022)
Hinrikus, Kadri                    „Elevant“ (Tammerraamat, 2021)
Vaiksoo, Jaanus                 „King nr 41“ (Ärkel, 2022)
Feldmanis, Andris             „Erik Kivisüda“ (Postimees Kirjastus, 2022)
Püttsepp, Juhani                „On kuu kui kuldne laev“ (Tänapäev, 2020)
Harris, Sally                         „Topelt-Felix“ (Vesta, 2021)
Rooseboom, Sanne          „Lahenduste ministeerium“ (Avita, 2022)
Schaap, Annet                    „Milla ja mere lapsed“ (Eesti Raamat, 2022)