fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Selgusid kirjandusmängu võitjad

15. mail 2021 toimus üleriigilise kirjandusmängu finaal. 3.–4. klasside õpilastele suunatud mälumängus võtsid omavahel mõõtu paikkondlike eelvoorude võitjad. Mäng viidi läbi Zoomi keskkonnas ja kokku oli esindatud 14 maakonda ning Tallinna ja Tartu linn.

Kirjandusmäng leidis aset juba viiendat korda, et tekitada ja toetada noorte lugemishuvi. Osalejad lugesid mänguks valmistudes uuemast lastekirjandusest 12 raamatut, mille valisid välja lastekirjanduse eksperdid Eesti Lastekirjanduse Keskusest.

Finaalis osalesid kolmeliikmelised võistkonnad Harjumaalt, Hiiumaalt, Ida-Virumaalt, Jõgevamaalt, Järvamaalt, Läänemaalt, Lääne-Virumaalt, Põlvamaalt, Pärnumaalt, Raplamaalt, Tartumaalt, Valgamaalt, Viljandimaalt, Võrumaalt, Tartust ja Tallinnast.

Esimesele kohale tulid noored lugejad Gregor Kirpu, Mattias Dvorov ja Kerdo Marten Jürnas Lääne-Virumaa võistkonnast (Tapa Gümnaasiumist). Teise koha sai Võrumaa võistkond koosseisus Marta Ruthe, Marten Kinna ja Delisa Ernits (Kääpa Põhikoolist). Kolmandale kohale tuli Läänemaa võistkond (Kullamaa Keskkoolist), kuhu kuulusid Lola Liivamägi, Brigita Rehe ja Rea Varik.

Eesti Lastekirjanduse Keskuse lugejateeninduse juhataja ja mängu ühe korraldaja Anne Kõrge sõnul pakub kirjandusmäng hea võimaluse tutvustada noorele kirjandushuvilisele uusi raamatuid. Sel aastal olid valikus tosin head laste- ja noorteraamatut, mille on kirjutanud nii eesti kui välismaa autorid. „Väike võistlusmoment lisab lugemisele ka lusti ja hasarti,“ lisas Kõrge.

Päeva juhtis näitleja Kaarel Targo. Kirjandusmängus osalenud lastele tutvustati Tallinna päeva puhul virtuaaltuuril ka pealinna valvuri Vana Tooma kirevat elukäiku.

Kirjandusmängu korraldab Eesti Lastekirjanduse Keskus koostöös maakondade keskraamatukogude, Tallinna Keskraamatukogu ja Tartu Linnaraamatukoguga. Ettevõtmist toetavad Apollo, fotokunstikeskus Fotografiska, Eesti Tervisemuuseum, Eesti Maanteemuuseum ja Eesti Ajaloomuuseum.

Lisainfo:
Anne Kõrge
Eesti Lastekirjanduse Keskus
lugejateeninduse juhataja
anne.kõrge@elk.ee
+372 5663 4281