fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Selgusid lastejutuvõistluse „Minu esimene raamat” võitjad

Täna,  26. veebruaril 2014 tehti Eesti Lastekirjanduse Keskuses teatavaks lastejutuvõistluse „Minu esimene raamat” tulemused.

Žürii, mis koosnes Eesti Lastekirjanduse Keskuse, kirjastuse Tänapäev ja ajakirja Täheke esindajatest, otsustas välja anda neli preemiat ning ära märkida kaks tööd.

Jagatud esikoha pälvisid Juhani Püttsepp käsikirjaga „Külaline Orupõhjast” ja Kairi Look käsikirjaga „Lennujaama lutikad ei anna alla”.
„Külaline Orupõhjast” räägib elust ühes vanemas äärelinna majas, kirjeldab sealseid värvikaid elanikke, nii inimesi kui ka ühte sinna tee leidnud koera.
„Lennujaama lutikad ei anna alla” on lugu vanast lennujaamahoonest, mis kavatsetakse sulgeda. Selle plaaniga pole aga nõus mõned lennujaama toimekad asukad – lutikad ja muud putukad.
Esikohaga kaasneb mõlemale käsikirjale preemia 1200 eurot.

Teise koha sai Liis Auväärt käsikirjaga „Väike võlur Mattias”. Lugu räägib kuue-aastasest poisist ja tema igapäevastest tegemistest, aga pealekauba elab tema toas kapis kummaline vanake.
Teise koha preemia on 900 eurot.

Kolmanda koha pälvis Heidi Raba käsikiri „Sander Säinas ja lendav siga”. Käsikiri räägib tehnikahuvilisest, aga pisut üksikust poisist, kes saab endale kasuisa ja kasuvenna. Sander otsustab ehitada lendava sea, mis tekitab sekeldusi.
Kolmanda koha preemia on 700 eurot.

Ära märgiti Hugo Vaheri käsikiri „Ümera mehed Roosa villast”, mis on seikluslik lugu laste suvelaagrist Karepal ning Reeli Reinausi „Roosad inglid”, mis räägib koolitüdrukute sõpruskonnast, seltskonda kuulumise tähtsusest ja selle hinnast.

Kõik mainitud käsikirjad ilmuvad järgneva aasta jooksul.

„Minu esimese raamatu” konkurss toimus alates 2004. aastast juba kuuendat korda. Konkursi korraldamist toetas Kultuuriministeerium.
Seekord osales võistlusel 32 käsikirja. Aastate jooksul on konkursile esitatud üle 220 käsikirja, millest raamatuna on ilmunud üle 30. Varasemate võitjate seas on muuhulgas Piret Raud, Kristiina Kass, Siiri Laidla, Markus Saksatamm ja Reeli Reinaus.

Varasemate võistluste tulemused: loe siit