fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Sten Roosi muinasjutuvõistluse võitjad on selgunud

Eesti Lastekirjanduse Keskuses kuulutati laupäeval, 3. juunil välja 31. Sten Roosi nimelise muinasjutuvõistluse võitjad. Kokku saadeti võistlusele 253 muinasjuttu vabalt vallitud teemal ning osalejaid oli 59 koolist.

Tänavuse muinasjutuvõistluse esimese koha sai Carl Eelmaa Tartu Herbert Masingu Kooli 5. klassist muinasjutu „Silmsabatroll“ eest. Teise koha vääriliseks hindas žürii Tallinna Reaalkooli 6. klassi õpilase Ell Juhani muinasjutu „Mulle ei meeldi üksinda kapis“. Kolmandale kohale tuli Thorolf Ollema Uuemõisa Lasteaed-Algkooli 4. klassist oma muinasjutuga „Ülekastja“.

„Ühtlaselt hea tasemega töid oli tänavu palju. Üha enam on hakanud lapsi inspireerima filmid. Sellest ka portaalide, võlurite ja võitluste rohkus. Kuid pole unustatud eesti müütilisi vägimehi ja tüüpilisi muinasjututegelasi nagu vaeslapsed, printsessid ja nõiad. Noored autorid annavad esemetele ja isegi toiduainetele hääle ja iseloomu ning mõtlevad välja enneolematuid olendeid. Võidutööd eristusid ootamatu vaatenurga, elava ja vallatu dialoogi ning ebatavalise minajutustaja poolest,“ märkis žüriiliige Krista Kumberg.

„Meeldis, et palju oli töid, mis heas mõttes üllatasid. Oli ootamatuid tegelasi, süžeepöördeid, tegevuspaiku. Tundub, et meie lapsed on hea kujutlusvõimega ja tunnevad end kirjutades vabalt. Meelde jäid ka tänapäevase tegevustikuga lood, mis olid valatud klassikalisse muinasjutuvormi. Selliseid moodsaid muinasjutte oli päris mitu,“ lisas ajakirja Hea Laps peatoimetaja ning žüriiliige Kätlin Vainola.

Lisaks esikolmikule anti välja veel eriauhinnad Haapsalu Linnavalitsuselt, ajalehelt Lääne Elu, Läänemaa Keskraamatukogult, ajakirjalt Hea Laps, Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Rahvaluule Arhiivilt, Eesti Lastekirjanduse Keskuselt, Ann Roosilt ja Leelo Tunglalt ning ka žüriiliikmetelt endilt.

Žüriisse kuulusid Krista Kumberg Läänemaa Keskraamatukogust, Kätlin Vainola ajakirjast Hea Laps, Risto Järv Eesti Kirjandusmuuseumi rahvaluule arhiivist ning Tiina Undrits ja Ülle Väljataga Eesti Lastekirjanduse Keskusest. 


Muinasjutuvõistluse algatasid aastal 1993 Haapsalust pärit Ants ja Ann Roos oma poja Steni mälestuseks. Alates 2018. aastast korraldab võistlust Eesti Lastekirjanduse Keskus.

Võistluse toimumist toetab Haridus- ja Teadusministeerium ning Eesti Keele Instituut.

Tutvu võitjate täisnimekirjaga siin.

Fotol tänavuse Sten Roosi muinasjutuvõistluse võitjad (foto autor: Aron Urb)