fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Sügisest alustab uus illustratsiooniring kunstihuvilistele noortele

Sellest sügisest alustab lastekirjanduse keskuses uus huviring noortele vanuses 16–26 aastat. Illustratsioonistuudios ehk noorte illustratsiooniringi on oodatud kõik, kel soov illustratsioonikunstist rohkem teada saada ja tahe joonistada, maalida ning piltidel lugusid jutustada. Eelnev kunstiga tegelemine ei ole eelduseks.

„14. septembril alustame lastekirjanduse keskuses illustratsioonistuudioga, mis mõeldud 16.-26. aastastele noortele. Plaanid on suured. Tahame kutsuda erinevaid õpetajaid, õppida illustratsioonitehnikaid, teha näituseid ja panna kevadeks kokku oma raamatu,“ kutsus stuudiojuhendaja Kertu Sillaste noori huviringiga ühinema.

Suhteliselt väikese mahuga koolitus ei võta gümnaasiumi ega kõrgkooli õppetöö kõrvalt palju aega ja pingutust, küll aga võib huvi ja innukuse korral panna aluse põnevale koostegutsemisele ja miks mitte ka erialavalikule. Lisaks juhendaja Kertu Sillastele kaasatakse ka külalisõpetajaid. Kõigile soovijatele pakutakse tasuta proovitundi, et osalejatel oleks tegevustest ja plaanidest selgem ülevaade.

Illustratsioonistuudio programm koosneb teadmiste ja oskuste omandamisest –  analüüsist ja praktilisest tööst:

-Harjutame ideede korjamist ja arendamist, kavandamist ja stiliseerimist.

-Omandame häid harjumusi, nagu visandivihiku pidamine, erialase info otsimine ja oma tööde esitlemine.

-Rakendame mitmeid kujutamise tehnikaid ja loome pilte erinevatele tekstidele. 

-Uurime illustratsioone – külastame näitusi, tutvume lastekirjanduse keskuse raamatukogu aaretega.

-Kevadeks saab tubliosaleja valmis väikese autoriraamatu.

Täpsem info ja registreerimine SIIN.