fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Tallinn Music Week lastekirjanduse keskuses 30. märtsil

30. märtsil 2019 kell 12.00–15.00 toimub Eesti Lastekirjanduse Keskuses linnafestival Tallinna Music Week raames TMW Lasteprogramm.

Sündmus on suunatud 7–16-aastaste lastega peredele, kes saavad osaleda muusikaga seotud töötubades.

Mitmekülgne programm toob kokku lapsed, vanemad ja sõbrad, et ühiselt muusikamaailmaga lähemat tutvust teha. Töötubades jagavad innustust ja tagasisidet professionaalid ning osalejad saavad vahetu emotsiooni isetegemisest.

NB! Maja avatakse kell 11.00, mil algab ka registreerimine töötubadesse. Lisaks muusika alastele töötubadele on lastel võimalus osaleda kunstitöötoas, mis on avatud kogu päeva jooksul.

Laupäev, 30. märts
Töötoad Eesti Lastekirjanduse Keskuses (Pikk 73)

12.00 Avakontsert “Laulu loomine”: Kristel Aaslaid ja Martin Kuut
13.00–13.50 Töötoad: Karoliina Kreintaal ja Katariin Raska, Tuulikki Bartosik ja Reval Etno orkester, Kertu Sillaste

13.50–14.00 Vaheaeg
14.00–15.00 Töötoad: Ruslan ja Rute Trochynskyi, Argo Vals, Kertu Sillaste

Avakontsert: Kristel Aaslaid ja Martin Kuut

Värvikas näitleja ja laulja Kristel Aaslaid avab enda muusikamaailma ja kutsub koos kitarrist Martin Kuudiga üheskoos laule looma. “Mina olen Kristel ja mulle meeldib muusika. Muusikat leiab igaltpoolt meie ümber! Kuna ma ise oskan ainult häälega muusikat teha, siis olen appi võtnud sõbra ja bändikaaslase Martin Kuudi. Koos teeme muusikat ja vaatame, kuidas üks lugu sünnib!”

Töötubade tutvustused:

Tuulikki Bartosiki ja Reval Etno orkestri töötuba “Põllult lauale”

Reval Etno Orkestri õpituba pakub kogemust “põllult lauale” ja viib ühe loo selle õppimise järel lavale. Kõige olulisem on üheskoos musitseerimise rõõm, olgu selleks siis ühe pika noodi või terve meloodia mängimine. Õpilased Hanna ja Eliise Rebane, Joosep Toomeste, Johanna ja Helena Jakobi on Reval Etno laagri “veteranid” ning koos laagri eestvedaja muusik Tuulikki Bartosikiga pühendavad nad õpitoas osalejad uue loo õppimise ja viimistlemise protsessi saladustesse. Õpitoa lõpus toimub “kolme minuti kontsert”, et osalejad saaksid kogeda, kuidas on päriselt muusikuna üles astuda.

NB! Töötoas osalemiseks võta kaasa oma pill!

Karoliina Kreintaali ja Katariin Raska töötuba “Laulumängud”

Pärimusmuusikud Karoliina Kreintaal ja Katariin Raska kutsuvad kõiki lapsi koos vanematega osa saama pärimuslike laulumängude ja tantsude õpitoast. Kõrva saab peale panna mitmetele eesti rahvapillidele, alustades torupillist ja lõpetades parmupilliga. Laulumängudes saab harjutada näitlejameisterlikkust näiteks kuninga või hobuse rolli etendamisega. Meil saab lõbus olema!

Kertu Sillaste kunsti töötuba “Näod ja muusika” 

Kertu Sillaste juhendamisel tuleb üleilmsele tähelennule hoogu juurde andev kunstitöö igaühel hästi välja! Kasutades üht vana ja tõhusat tehnikat saab luua plaadiümbrise või plakati oma lemmikesinejale Tallinn Music Week’ilt. Lastekirjanduse Keskuse pööningul ootab hulk ägedaid töövahendeid ja -materjale.

Argo Valsi töötuba “Kitarrid luupima”

Argo Vals on omanäoline kitarrivõlur, kelle käe all teevad pillid põnevaid hääli. Argo võtab lastehommikule kaasa mõned akustilised pillid, mille heliga saab mängida ja seda luupida läbi erinevate peadpööritavate efektiplokkide. Lisaks kuulamisele ja vaatlemisele saab tema juhendamisel kõike ka ise järele proovida. Argo julgustab kindlasti katsetama, sest see on lõbus! Kohtumiseni!

Ruslan ja Rute Trochynskyi töötuba “Eri kultuurid ja eri põlvkonnad muusikas!”

Ukraina muusik Ruslan Trochynskyi on tuntud eri kultuuride muusika kokkumiksimises. Selle ehedaks näiteks on ansambel Svjata Vatra, kus eesti regilaulud löövad tempokat tantsu koos ukraina hopakiga. Tütar Rutega laulavad nad laule, mida on nende peres põlvest põlve edasi kantud. Võta kaasa ka oma lugu, millest teeme üheskoos uue ja ägeda!

Majas toimetab lasteprogrammi ajal ka kohvik EMA

Ajakirja EMA kahvliahvi-rubriigi koostaja Gea Melinist saab sel päeval peakokk, kelle sušipulga taktis kattuvad kohviku lauad kevadiselt särtsakate ampsude ja lonksudega, nende seas sušituutud, hapusaiavõikud ja hullutavalt rikkalikud tordid. Tutvuda saab ka ajakirja EMA kevadnubmbriga ning soetada popiks saanud EMA pusasid ning turukotte. Teeme olemise mõnusaks ja kõhud rõõmsaks!

Lasteprogrammiga soovitakse tähelepanu juhtida koolilaste muusikaharrastusele laiemalt ning sellele, et ligipääs muusikale peab olema tagatud kõigile erinevatest vanusegruppidest, kogukondadest ja keelekeskkondadest pärit inimestele.

TMW 2018 lasteprogrammi koostööpartnerid on Eesti Lastekirjanduse Keskus, ERR, Hasartmängumaksu Nõukogu, Stanford Music ning huvi- ja muusikakoolid üle Eesti.