fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Tartu Kunstikool võitis Itaalia noorte kunstibiennaalil publikuauhinna

tartu-kunstikool15. detsembrist 2016 kuni 15. jaanuarini 2017 toimunud Itaalia noorte kunstibiennaalil Roomas võitis publikuauhinna Tartu Kunstikooli õpilaste töö „A Game of Identity”.

Võidutöö autorid on Egmond Merivee, Iris Allese, Markus Orgusaar ja Valeria Potjava. Näitusel osales ka Nathan Ra Vaino digimaal „Lost in the Gameworld”, mis žürii poolt samuti silmapaistva tööna esile tõsteti. Mõlema Eestit esindama valitud õpilastöö juhendajad on Tartu Kunstikooli õpetajad Merille Hommik, Nuno Neves ja Roland Seer.

Roomas Palazzo Venezias kuu aega kestnud Itaalia noorte kunstibiennaalile oli valitud üle 200 töö üle Itaalia. Eesti oli tänavu ainuke väliskülaline. Enzo Rossi nimeline kunstikool alustas koostööd Eestiga sel sügisel, kui Itaalia Eesti Seltsi ja Eesti Lastekirjanduse Keskuse algatusel toimus Roomas Viive Noore kureeritud illustraatorite näitus „Elas kord…”.

Eesti kunstiõpilaste osalemist Roomas toimunud biennaalil toetas Tartu Kultuurkapital ning see sai teoks Tartu Kunstikooli, Itaalia Eesti Seltsi, La Sapienza ülikooli Eesti ja Balti uurimiskeskuse ning Liceo Artistico Enzo Rossi koostöös.

Loe lisaks: Itaalia Eesti Selts ja Tartu Kunstikool.