fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Tartu lastekirjanduse auhinna kandidaadid on selgunud

Tartu Oskar Lutsu nimeline Linnaraamatukogu kuulutas välja Lapsepõlve auhinna nominendid. Võitja selgub rahvusvahelisel raamatu ja roosi päeval, 23. aprillil.

Tartu linn annab Lapsepõlve auhinda välja seitsmendat korda. Selle pälvib ühe möödunud aastal ilmunud laste- või noorteraamatu autor. Nominendid valis välja viieliikmeline žürii kirjanik Tiia Kõnnussaare (Tia Navi) juhtimisel.

2020. aastal ilmunud teoste hulgast otsiti kaasakiskuvat, fantaasiaküllast ning arendavat lugu, mis oleks kirja pandud ladusas ja mitmekülgses keeles, pakuks elamust nii ettelugejale kui ka juba ise lugevale lapsele, ning mille tekst, illustratsioonid ja kujundus moodustaksid ühtse terviku.

Nominentide hulka valiti:

Hasso Krull, “Kiisuke ja veeuputus” (Kaksikhammas, illustreerinud Marja-Liisa Plats)
Triinu Laan, “Luukere Juhani juhtumised” (Päike ja Pilv, illustreerinud Marja-Liisa Plats)
Tiina Laanem, “Kollase Kassi komando” (Pegasus,  illustreerinud Anna Ring)
Anti Saar, “Suur koogitegu” (Kolm Elu, illustreerinud Priit Pärn, Rudolf Pärn ja Olga Pärn)
Jaanus Vaiksoo, “King nr 40” (Ärkel, illustreerinud Katrin Kaev)

Žürii koosseisu kuulusid lastekirjanik Tiia Kõnnussaar (esimees), Tammelinna raamatukogu raamatukoguhoidja Elle Kasemets, Tartu Erakooli klassiõpetaja Kaie Kubri, Tartu Mänguasjamuuseumi arendusjuht Marge Pärnits ja Tartu Tamme Kooli klassiõpetaja Tiina Orgel.

Tartu linn annab Lapsepõlve auhinda välja alates aastast 2015. Auhinna andmise valmistavad ette Tartu Mänguasjamuuseum ja Tartu Oskar Lutsu nimeline Linnaraamatukogu. Varem on Lapsepõlve auhinna pälvinud Kairi Look, Andrus Kivirähk, Reeli Reinaus, Kadri Hinrikus, Jana Maasik ja Tuul Sepp.