fbpx
Hüppa põhisisu juurde

Rahvuskultuuri fondi toetused laste- ja noortekirjandusele

Eesti Rahvuskultuuri Fond võtab vastu taotlusi stipendiumideks ja kultuuriprojektide toetuseks. Lastekirjanduse valdkonda toetatakse Härmatali fondist ja Juhan Jaigi mälestusfondist. Taotluste vastuvõtt lõpeb 15. oktoobril 2021

Härmatali fondist toetatakse lastele eesti kultuuripärandit, esivanemate eluolu ning rahvatraditsioone ja kombeid tutvustavate raamatute kirjutamist ja illustreerimist. Käsikirjal ei ole žanrilist piirangut. Raamatuprojekt peab soovituslikult olema seotud kirjastajaga, kes tagab raamatu ilmumise kahe aasta jooksul alates stipendiumi määramisest.

Jagamisele tuleb 6000 eurot.

Taotlemise tingimused leiad Rahvakultuurifondi kodulehelt.

2019. aastal toetati Härmatali fondist Kertu Sillaste lasteraamatu „Kõige ilusam seelik“ lõpetamist ning laste liisusalmide ja hüpituslaulude heliraamatu illustreerimist ja väljaandmist MTÜ Väärt Vanad Võtted poolt. 2020. aastal said toetust Katrin Ehrlich lasteraamatu „Eesti rahvajutud“ illustreerimiseks ja Piret Päär lasteraamatu „Eesti rahvajutud“ koostamiseks.

Juhan Jaigi mälestusfond algatati Jaigi järeltulijate poolt aastal 2000, et toetada laste- ja noorsookirjanduse arengut Eestis. Teiste hulgas on stipendiumi pälvinud Silvia Kronberg, Kadri Hinrikus, Anti Saar, Reeli Reinaus ja Heiki Vilep.

Jagamisele tuleb 1500 eurot.

Toetuste taotlemise tingimused leiab Eesti Rahvuskultuurifondi kodulehelt.

Taotlused esitatakse läbivaatamiseks Ilo Jaik Riedbergile.

Rohkem infot taotlemise kohta Eesti Rahvuskultuuri Fondi kodulehelt